חשבונות מוגבלים בבנק – מה עושים?

אם מצאתם את עצמכם מול המצב הלא נעים בכלל בו הבנק שלכם הגביל את החשבון שלכם, חשוב שתדעו שאתם לא לבד, משני אספקטים:

  1. אלפי ישראלים מוצאים עצמם עם חשבונות מוגבלים בבנק, אז אתם לא לבד מהבחינה הזו
  2. יש עורכי דין שמתמחים בטיפול במצבים אלו בדיוק, מה שאומר שאתם לא לבד גם בגזרה המשפטית

במילים אחרות – יש מה לעשות לגבי חשבון מוגבל בבנק, ויפה שעה אחת קודם. העובדה שהמוני ישראלים עוברים את החוויה הזו, לעיתים שלא בצדק, ונאלצים ביום בהיר אחד למצוא פתרונות, לעיתים דחופים ובהולים, לסיטואציה המשונה בהם החשבון שלהם הוגבל, היא לטובתכם. מדוע?

כשהרבה אנשים עברו את זה – זה אומר שחשבו על פתרונות!

ככל שיש יותר ביקוש, כך יש יותר פתרונות לביקוש. מכיוון שכל כך הרבה ישראלים חוו סיטואציה של מגבלה על חשבון הבנק שלהם, הרי שעולם עריכת הדין גם הוא עבר לא מעט במפגש עם התחום הזה, כדי לעזור ללקוחות לחלץ את חשבונות הבנק של הקליינטים מהמגבלות שהוטלו עליהם.

אבל לפני הפתרון – בואו רגע נשפוך מעט אור על הבעיה:

  • חשבון מוגבל אומר שכרטיסי האשראי מבוטלים בהינף עין ואין איך לשלם
  • העמלות שהבנק יתחיל לחייב אתכם תהיינה גבוהות מהרגיל וממה שנהגתם לשלם עד כה
  • אתם תסומנו בבנק בתור "לקוחות בעייתיים", מה שעלול להשפיע עליכם גם בעתיד

אז מה עושים?

כפי שכבר רמזנו ברמזים עבים עד מאוד, במקרים של חשבונות מוגבלים בבנק כדאי ואף מומלץ להתייעץ עם עורך דין אשר מתמחה בפתרון מקרים שכאלו. עורך הדין יידע לשאול אתכם את השאלות הנכונות, לאסוף את כל המידע הרלוונטי, ומתוכו להקיש האם וכיצד ניתן לגשת לדבר בצורה שתחלץ אתכם מהמצב של ההגבלות על החשבון.

זה לא קורה בין-לילה, אך זה בהחלט יכול לקרות מהר ממה שתצפו, בייחוד כאשר הבנק עשה טעות כלשהי בדרך, וזה קורה בלא מעט מקרים. תופתעו אולי לגלות שהבנק, שנראה מבחוץ כמו מערכת משומנת ללא תקלות, גם כן טועה, כמו כל גוף גדול, וטעויות אלו אפשר לעיתים למנף לטובתכם.