עורך דין

עורך דין פלילי – מה תפקידו, ואיך נראה תהליך העבודה עם המומחה?

תהליך העבודה על תיקים פלילים הוא תהליך עבודה שעוסק בנושאים מאוד רגישים. על פי רוב אלו הם תיקים דרמטיים במיוחד, בהם יש השפעה על חיי אדם, על כבוד האדם וזכויות יסוד בסיסיות, הן של הנאשם והן של נפגעי העבירה. בדיוק מסיבה זו, ההמלצה המקצועית הראשונית בתיקים אלו היא לפנות לעזרתו של עורך דין פלילי מומחה. עורך דין פלילי הוא איש המקצוע שמכיר את כל תנאי החוק החיוניים למיצוי הזכויות בהליך, כך שהוא יכול להבין לאור עיון בחומרי החקירה מה הן נקודות המפתח של תהליך העבודה ואיך לבנות אסטרטגיה ללקוח. המשמעות של ליווי מקצועי של עורך דין יכולה להשפיע בצורה מאוד דרסטית על גזר הדין ועל העונש שייגזר בסופו של יום על הנאשם.

מתי עורך דין פלילי נכנס לתמונה?

בכל אירוע שבו קיים יסוד סביר לחשדות פליליים, יש מקום להסתייע בשירותיו של עורך דין פלילי. על פי דרישות החוק הישראלי כיום, כבר בעת המעצר של עצור בחשדות פליליים, נדרשים כוחות המשטרה להציג לחשוד את החשדות שעומדים נגדו ובאותה הנשימה ליידע אותו בדבר הזכות לייצוג משפטי הולם. בנקודה זו, יכול החשוד לבחור שלא לשוחח עם החוקרים עד להגעתו של עורך הדין המייצג שלו. זו היא ההחלטה המושכלת, עליה ימליצו מרבית עורכי הדין העוסקים בתחום הפלילי. שכן כל מילה שהחשוב מוציא מפיו, יכולה לעמוד כראיה מפלילה כנגדו במהלך הטיפול המשפטי. חיוני לפנות לעורכי דין מקצועיים, בהתאם לסוג התיק וההאשמות. למשל, במידה ואתם נעצרים בהפתעה באשמת פריצה או פגיעה בחיי אדם, ישנם עורכי דין פליליים אשר להם היכרות עמוקה עם כל החקיקה בדין הפלילי בדיוק בתחומי עיסוק אלו. הם יבצעו את עבודתם נאמנה ויצליחו ליצור ביחד אתכם את קו ההגנה הנכון ביותר לצרכים שלכם.

התייחסות מקצועיות, אישית ופלילית

עורך דין פלילי מיומן הוא אדם שיכול לנהל שלוש חזיתות עבודה במקביל. האחת, חזית אל מול המשטרה במהלך החקירות – שם חשוב לוודא כי זכויות הנחקר נשמרות לאורך כל הדריך. חזית נוספת היא בבית המשפט, שם יש להציג את כל הטענות המקצועיות והמשפטיות כדי לפורר את כתב האישום ולהציג את העובדות על פי ראות הנאשם. ושלישית ליווי אישי של הנאשם, הנמצא תחת לחץ רב ולעיתים בדידות עצומה. למידע נוסף בתחום הייצוג הפלילי המשך לקרוא באתר שלנו.