עו״ד תאונות דרכים

תאונת דרכים היא ללא כל ספק אירוע טראומטי וכדי להתגבר עליו צריך לא פעם הרבה יותר מאשר טיפול רפואי ראשוני. הנזק יכול להיות ארוך טווח ולהתבטא בפן הפיזי, נפשי ושל הרכב עצמו וכדי לקבל את ההתייחסות הטובה ביותר יש להתייעץ עם עו״ד תאונות דרכים. 

חשוב להבין כי תאונת דרכים יכולה להיות לא רק התנגשות בין שני רכבים. לא פעם מדובר בפגיעה של הולך רגל וכן לפגיעה שהתבצעה בזמן שהאדם היה ברכב, גם אם הרכב לא נסע. בכל המקרים הללו יש לבחון את המצב על מנת לקבוע את אופן הפיצוי הראוי והגובה שלו. עוד חשוב לדעת הוא שאין תאונה אחת שדומה לאחרת ולכן הפיצויים תמיד יהיו על פי המקרה.

התפקיד של עו״ד תאונות דרכים

ההתקשרות לצרכי פיצוי לאחר תאונת דרכים תתבצע מול הביטוח, של בעל הרכב שנפגע או בעל הרכב הפוגע. עם זאת, על אף שאפשר לפנות לקבלת פיצויים ולעתים אף לסיים את כל ההתנהלות בלי התערבות של אנשי מקצוע נוספים, יש לזכור מה האינטרס של חברת הביטוח. החברה עצמה רוצה להרוויח כמה שאפשר ולכן לא פעם היא תשמח לסגור תיק במהרה על ידי פיצוי נמוך ככל שיתאפשר לה. זוהי אחת הסיבות לכך שחשוב כל כך לפנות אל עו״ד תאונות דרכים.

התפקיד של עורך הדין הוא לבחון את המקרה לעומק, לנתח אותו ולהבין מה נכון לבצע וכיצד להתנהל כך שהנפגע יקבל את הפיצוי המתאים. כבר בשלב הראשון יבקש עורך הדין להבין מה קרה וכיצד הדבר השפיע על הלקוח ותודות למומחיות שלו הוא ידע להעריך מהו גובה הפיצוי הראוי. לאחר שתהיה לו תמונה כללית ברורה תיקבע אסטרטגיית ניהול התיק כשבתוך כך יתכן ויהיה צורך בפניה לרופאים מומחים והבאת הוכחות שונות שיוכלו לבנות את התיק בצורה האופטימלית.

מול מי מתבצעת התביעה

תביעה בעקבות תאונת דרכים יכולה להתבצע מול כל אחד משלושת הגורמים הללו:

  • חברת הביטוח – כל אחד מבוטח ורשאי לתבוע את חברת הביטוח אשר ביטחה את הרכב האישי או הרכב הפוגע.
  • הביטוח הלאומי – פגיעות מסוימות יגיעו גם למצב של תביעה מול הביטוח הלאומי לקבלת פיצוי חד פעמי וקצבה ארוכת טווח.
  • מקום העבודה – במידה והתאונה התקיימה בדרך לעבודה, מהעבודה או במסגרת נסיעת עבודה, עו״ד תאונות דרכים יכול להוציא תביעה גם למקום העבודה.

עלות עו״ד תאונות דרכים

העלות של עורך הדין אינה זהה בין תיק אחד לאחר ולכן חשוב מאד לקבל חוות דעת מקצועית. לרוב, עורך הדין יגבה תשלום מתוך הפיצוי אותו יקבל הלקוח אך הדבר לא חייב להיות כך כיוון שלעתים הפיצוי יהיה נמוך מאד והעבודה שתידרש מעורך הדין גבוהה. הדרך הטובה ביותר היא לפנות אל https://dlawyer.co.il להתייעץ ולקבל חוות דעת ראשונית מקצועית עוד לפני התחייבות ותשלום.