בעל המקצוע

4 דברים שצריך לשאול את בעל המקצוע לפני שסוגרים

עוד מעט האביב והקיץ מגיעים, וכידוע, במחוזותינו, מדובר בעונות בהן אנשים רבים בוחרים לערוך סביב שיפוצים בבית או בעסק. מאחר וזו תקופה שילדים לא לומדים ועל כן הם לא יפסידו לימודים, זו תקופה שאנשים יוצאים לחופשות ועל כן אפשר לסגור את העסק לכמה ימים, זו תקופה טובה להתחיל שיפוץ מתוך תקווה שתוך מספר ימים או שבועות, הכל ייגמר.

שיפוצים כידוע זו תוכנית ארוכת טווח שדורשת מאיתנו לא מעט סבלנות וזמן, היא דורשת מאיתנו גם לא מעט הכנות מקדימות. אנחנו צריכים להחליט איזה שיפוץ עושים, למה אנחנו מכוונים, מה המטרות שלנו, וכמובן עם אילו בעלי מקצוע אנחנו רוצים לעבוד. ברגע שיהיו בידינו כל התשובות, נוכל להתחיל בעבודה וסביר להניח שהיא תצא לשביעות רצוננו, בהנחה וכל יתבצע כמו שצריך.

כאמור אחד השלבים המהותיים ביותר בעריכת שיפוץ הוא בחירת בעלי מקצוע בתחומים שונים. אנחנו נידרש לשכור את שירותיו של קבלן שיפוצים, חשמלאי, ייתכן מאוד שנצטרך גם להביא רצפים, טייחים, נגרים, אינסטלאטורים ועוד. ההחלטה כיצד לבחור אותם משתנה, היא יכולה להתקבל על ידי היכרות מוקדמת, המלצות וחוות דעת, סקר שוק מצידנו ועוד. מה שבטוח הוא, שכל בעל מקצוע שאנחנו מחליטים לשכור את שירותיו, יש מספר שאלות שעלינו לשאול אותו. בחרנו עבורכם 4 שאלות שיכולות להתאים לכל בעל מקצוע.

שאלה ראשונה – הזמינות לעבוד והיכולת לעמוד בלוח זמנים שאנחנו מקציבים

שאלה זו חשובה, מאחר ואם בעל מקצוע לא יכול להתחיל בעבודה באופן מיידי ולא יכול לעמוד בלוח הזמנים שאנחנו מקציבים, הוא לא יוכל לסיים את העבודה בזמן, מה שעלול לפגוע בנו קשה מאוד. הכל יכול להתעכב רק בגלל זה.

שאלה שנייה – כמה עובדים הוא מעסיק וכמה הוא מקצה לעבודה שלנו.

כל בעל מקצוע מעסיק פועלים, ככל שהוא שהצוות שלו יותר מקצועי ומיומן, כך הסיכוי שהעבודה תתבצע בזמן ובצורה טובה. חשוב מאוד לזכור, שיש לוודא שבעל המקצוע הוא המנהל של עובדיו ואחראי לכל דבר שהם יעשו.

שאלה שלישית – באילו חומרים הוא משתמש ומי אחראי להביא אותם

חשוב מאוד לוודא שהחומרים בהם משתמש בעל מקצוע הם חומרים איכותיים, חזקים ועמידים. חשוב גם לוודא שהחומרים הם חלק מהחשבון הכולל של הצעת המחיר ולא יתווספו לאחר מכן.

שאלה רביעית – אחריות על העבודה

יש לסכם מראש את מידת האחריות שמקבלים על העבודה וכמה זמן לאחר סיומה, עדיין האחריות לכל בעיה ותקלה מוטלת על בעל המקצוע.