היתרונות והחסרונות של מימון חוץ בנקאי לעסקי

היתרונות והחסרונות של מימון חוץ בנקאי לעסקי

לא מעט בעלי עסקים מגיעים לשלב שבו הם חייבים לקחת הלוואה על מנת להחזיק את העסק שלהם בחיים. כמובן שתמיד רצוי להחזיק את העסק מכסף שמגיע מהבית, אך בשלב שבו נגמר הכסף האפשרות הבאה שעומדת לרשותכם זה לפנות לבנקים או לגופי מימון חוץ בנקאיים על מנת שיתנו לכם הלוואה שאותה תחזירו בקצב שלכם.

כיום קשה לשמוע על עסקים שלא לקחו הלוואה על מנת לבצע פעילות עסקית, והאפשרות של מימון חוץ בנקאי עסקי זוהי אפשרות שכדאי לכם לקחת בחשבון. אך רגע לפני שאתם נכנסים לעולם הזה, מוטב כי תכירו את כל היתרונות וכל החסרונות של מימון חוץ בנקאי עסקי. בלחיצה כאן תוכלו לקרוא על הנושא בהרחבה.

היתרונות של מימון חוץ בנקאי עסקי

היתרון הבולט ביותר של מימון חוץ בנקאי עסקי הוא שבאמצעותו תוכלו להקטין את התלות של העסק שלכם בבנק כזה או אחר. מדובר על צעד משמעותי, שבאמצעותו תוכלו גם לא יגרום להשפעה על היסטוריית האשראי של העסק בבנק ולא יגדיל את האובליגו ואת החריגה במסגרת האשראי.

בנוסף ברוב המקרים כאשר אתם לוקחים הלוואה או משכנתא חוץ בנקאית תשואות פיננסים עסקית התהליך יהיה ברובו קצר יותר, ותוכלו לסיים אותו בתוך זמן קצר. זה בוודאי יתרון משמעותי עבור עסקים שלרוב צריכים את הכסף באופן מידיי על מנת להשלים פעילויות עסקיות כאלה ואחרות.

החסרונות של מימון חוץ בנקאי עסקי

כמובן שלמרות כל נקודות הזכות שעומדות לרשותם של גופי המימון החוץ בנקאיים, ישנם גם חסרונות שחשוב שתכירו על מנת להיות זהירים יותר. נכון להיום ישנם גופי מימון חוץ בנקאיים שאמינותם איננה ידועה, ואפילו יש כאלה שנוטים לחשוב כי הם פועלים בשיתוף פעולה ביחד עם עבריינים וגופים מפוקפקים. לכן חשוב מאוד שתדעו ממי אתם לוקחים את המימון על מנת שלא תסתבכו.

ישנו חיסרון נוסף וזה כמובן הריבית הגבוהה שלעיתים יכולה להיות גבוהה בצורה משמעותית מאשר הריבית שהייתם יכולים לקבל בבנק. לכן חשוב שתהיו זהירים ותוודאו בדיוק על מה אתם חותמים ואיזה ריבית אתם מקבלים על כל הלוואה שאתם מבצעים.