חוזה רכישת דירה עם עורך דין

חוזה רכישת דירה – רק בנוכחות עורך דין

אם החלטתם לרכוש דירה חדשה או דירה יד שנייה אין לוותר על השכרת שירותיו של עורך דין מקרקעין שיהיה נוכח בכל תהליכי הבדיקות המקדימות, החוזה, החתימה ועוד.

טיפים נוספים בתחום הנד"לן, חוזים, תמ"א 38 וכו' – מומלץ לקרוא באתר המצוין של עו"ד מקרקעין דינה בנבנישתי.

מעוניינים לחסוך- גם אנחנו!

אם אינכם מעוניינים לשכור את שירותיו של עורך דין מקרקעין שילווה אתכם במהלך רכישת דירה חדש או דירה יד שנייה וזאת משום שאתם מעוניינים לחסוך בהוצאות, חשוב שתיקחו בחשבון שאתם לוקחים את הסיכון לעוגמת נפש ובזבוז סכום גדול של כסף, לריק.

אם אתם שואלים 'למה?' חשוב שתבינו שקניית דירה אינה תהליך פשוט ונדרשים ידע והבנה בכל הקשור אל סעיפי החוזה, מיסים שונים אותם יש לשלם, חריגות בנייה ועוד. בנוסף,  אם אינכם מעוניינים לגלות שאותו אדם שמוכר לכם את הנכס אינו בעליו של הנכס או מיופה כוחו, אם אינכם מעוניינים לגלות שהנכס משועבד, שהוציאו עליו צו הריסה, שחוזה קניית הדירה כולל כל מיני סעיפים אותם אתם לא מבינים או לוקה בחסר ואם אתם לא יודעים מה לעשות כי הקבלן עדיין לא מסר לכם את הדירה בתאריך בו הוא הבטיח, חשוב לפנות אל עורך דין בעל ניסיון בתחום המקרקעין.

רכישת נדל"ן

חוזה רכישת דירה

עורך דין הוא בגדר חובה בשלב ניסוח חוזה רכישת הדירה, מעבר עליו, החלטה באם לגרוע או להוסיף סעיפים חשובים שיגנו עליכם בעת תהליך המכירה ולאחריו ושיאפשרו לכם ליהנות מאותה דירה אותה קניתם. עורך דין מקרקעין הוא אותו מומחה משפטי שיבטיח לכם תהליך קנייה בטוח של הדירה. חשוב מאוד שאותו עורך דין נדל"ן/מקרקעין יבדוק את כל הקשור אל הדירה, החוזה וחשוב מאוד לחתום על חוזה המכר בנוכחות עורך הדין שלכם.

חלק מהסעיפים החשובים אותם יוודא עורך דין מקרקעין או נדלן במהלך חוזה רכישת דירה הם שהכל רשום כהלכה בטאבו וזאת עד תאריך מסוים, הוא יוודא שמופיע בחוזה סעיף איחור מסירה, רישום של מע"מ והאם הוא חלק מהמחיר שמצוין בחוזה או שמא יש להוסיף אותו, סעיפים חשובים הקשורים אל חיבורי התשתיות, התחייבות של המוכר להתקנת דוד שמש, שמחיר הדירה כולל גם חניה וגם מחסן, סעיף שיאפשר לכם לבקש מהמוכר לבצע כל מיני שינויים ותיקונים בדירה עד תקופת זמן מסוימת לאחר קנייתה.

לסיכום, עורך דין מקרקעין שאת שירותיו תשכרו הוא אותו מומחה משפטי שיוודא שהעסקה עליה אתם חותמים (חוזה רכישת דירה) היא אכן עסקה הגונה.