ביטול חוזה משפטי

ביטול חוזה משפטי – כל מה שצריך לדעת

חוזה משפטי היא מסמך בעל תוקף חוקי שמעלה על כתב הסכמים כפי שנערכו בין שני צדדים או יותר. ההסכם תמיד יהיה מפורט וייקח בחשבון נקודות שונות והיבטים שקשורים להסכם ולאינטרסים של הצדדים. החוזה חותר לתת פן רשמי להסכם ולקבוע באופן מוחלט מה המחויבויות של כל אחד מהצדדים כמו גם הזכויות שלו. חוזה משפטי מחייב את הצדדים וכל אחד מחויב לשמור על הדדיות ועל קיום החוזה.

ביטול חוזה – מידע נחוץ

יש מצבים שונים בהם יבוטל וזה משפטי שנחתם בין צדדים. כמובן שהכול על פי ההסכמים ועל פי הפעולות שיבצעו הצדדים. לדוגמה, במידה ומדובר על חוזה משפטי שמסדיר השכרת נכס, פעולות שונות מצד אחד הצדדים עלולות להיחשב לפעולות שמפרות את החוזה, מה שיתיר לצד השני לבטל את החוזה לחלוטין ולסיים את העסקה שנחתמה בין הצדדים. כמובן שעל מנת לבצע ביטול חוזה באופן אחראי ונכון ללא בעיות משפטיות חשוב במקרים רבים להיוועץ עם עורך דין חוזים ניר אביבי מוסמך. הלה ילווה את הצד הפונה במתן עצה והכוונה על מנת שלא לבצע עבירות במהלך ביטול החוזה.

יש גורמים שונים שנחשבים לסיבות להפר חוזה. בין היתר נמנים הללו; עושק, כפייה, הטעיה, הפרה בוטה של אחד מסעיפי החוזה וכן הלאה. במידה ואחד מהצדדים ביצע את אחת הפעולות הללו הרי החוזה מאבד את תוקפו המשפטי, ויכול הצד השני לבדוק מה הוא יכול לעשות על מנת למנוע מעצמו נזק כתוצאה מהפרת החוזה. ככלל ניתן לקבוע שחוזה משפטי הוא מסמך שמאשרר את ההדדיות ואת האמון שיש בין צדדים ביחס להיבט מסוים. במידה והאמון נסדק וההסכם אינו בר תוקף, הרי החוזה עצמו מאבד את משמעותו.

> למידע נוסף כנסו לאתר > https://avivilaw.co.il/