תביעות סיעוד

ליטיגציה מסחרית

מה זה ליטיגציה מסחרית? מה זה בכלל ליטיגציה? מהו ליטיגטור? כל זאת ועוד במאמר שלפניכם. בואו נתחיל – פירוש המילה ליטיגציה הוא 'התדיינות'. זהו תפקידו של עורך דין המעורב בפרשיות מסחריות. ליטיגטור אינו עורך דין רגיל, עליו להיות בעל כישורים נוספים מעבר למה שנדרש מכל עורך דין.

קצת על ליטיגציה

מה זה ליטיגציה מסחרית? תחום הליטיגציה – התדיינות נחלק לשניים, ליטיגציה אזרחית וליטיגציה פלילית, גם הם נחלקים לתחומים נוספים. ליטיגציה מסחרית, עליה אנו דנים היא תת תחום של ליטיגציה אזרחית. עורך הדין – הליטיגטור דן על תיקים שמעורבים בהם עניינים מסחריים, כגון מסחר והפצה, מסחר בינלאומי, היתרי בנייה, דיני תאגידים ועוד.

עורך הדין העוסק בליטיגציה מסחרית צריך להיות בקיא בחוקים ותקנות רבות של תחומים רבים. מכיוון שבדרך כלל התיקים מורכבים יחסית. לדוגמא: דיני תאגידים הנוגעים לעמותות, מלכרי"ם חברות וכדו'. במקביל עליו להכיר את כל פרטי ודקדוקי החוקים הנוגעים לתחום ההגבלות העסקיות אשר נוגעים לאיסורים על פעולות שונות בתחומים המסחריים. כמו כן, עליו להתמצא בכל מה שקשור לדיני ניירות ערך, תביעות ייצוגיות, הסכמי מסחר וכדומה.

ליטיגטור אינו עורך דין רגיל

כאמור, הליטיגטור אינו כל עורך דין רגיל שצריך להתמצא רק בספר החוקים. בנוסף לכך שהוא כמובן צריך להכיר את כל החוקים ופרטיהם, הוא צריך להיות בעל כישורים ותכונות, כמו כריזמה, חשיבה מהירה והתנסחות נכונה, עליו להיות בעל השפעה שעל ידי טענותיו יסחוף את כל הנוכחים וישכנע אותם בצדקתו.

מתי צריך עו"ד ליטיגציה מסחרית?

אם נקלעתם לפרשה מסחרית, כמו היתרי בנייה וכדומה, ליטיגטור יספק לכם את השירות המעולה ביותר. אל תמהרו לוותר על ליטיגטור, עורך דין שאינו מצוי בפרטי החוקים שהזכרנו, עלול להפסיד בתביעה בקלות.

לקבלת ייעוץ משפטי צרו קשר עם משרד עורכי דין שחר ולר