מה המקרים שנחשבים רשלנות רפואית

דוגמאות לרשלנות רפואית

כל מטופל שפונה לגורם רפואי לשם קבלת טיפול מקווה שהוא פותח את הפה או עולה על מיטת הטיפולים מול מומחים שיכולים להועיל לו באמת. לבצע את הטיפול בצורה אחראית ורצינית על מנת להשיג תוצאות טובות באופן הקל והמהיר ביותר. למעשה המציאות מספרת על מצבים עצובים בהם מטופל נתן אמון בממסד הרפואי, אך נחל אכזבה מרה. הוא סבל וניזוק וקיבל טיפול רפואי רשלני. יש לא מעט מקרים כאלו. הנה דוגמאות.

לקבלת ייעוץ מעורך דין רשלנות רפואית צרו קשר עם עו"ד אלי מאור

מספר דוגמאות לרשלנות רפואית

  • שוחרר מטופל לביתו לאחר טיפול רפואי, בלי שבוצעו כל הבדיקות הנדרשות בטרם שוחרר. כתוצאה מכך התמודד המטופל מול מצב של סכנה או נזק רפואי כיוון שלא היה ברור מהו המצב הבריאותי והיכולת לשהות ללא השגחה רפואית צמודה.
  • בוצעו הבדיקות הנדרשות לשם שחרור מבית החולים, אך הפיענוח לא בוצע כראוי. בגין זאת שוחרר המטופל לביתו ללא הנחיות מתאימות ובלא התייחסות נאותה לתרחישים שעלולים להתרחש.
  • בוצע טיפול רפואי ללא בירור רפואי מקיף לפני תחילת הטיפול. כתוצאה מכך הטיפול שניתן לא היה יעיל ואף חשף את המטופל לנזק או לסיכון. 
  • הצוות הרפואי החדר הלידה לא נתן מענה מתאים להתרחשות במהלך הלידה, כתוצאה מכך נפגעה האם או התינוק. מקרים כאלו עלולים להסתיים בנזק רפואי והדבר בהחלט עלול להיות קשור לרשלנות רפואית.
  • לא קיבל המטופל את מלוא המידע ביחס לטיפול שהוא עומד לעבור. בגין כך הוא קיבל החלטה שאינה מסתמכת על המידע הרלוונטי הנחוץ. כלומר, המטופל חתם על הטיפול בגלל שלא היה מודע לסיכונים, לכאבים או לכל פרט אחר שקשור לטיפול.
  • הופנתה אישה לניתוח קיסרי והניתוח יכול היה להימנע לולי התרשלו הרופאים מלבדוק. או שהניתוח עצמו לא התנהל כנדרש ולא בוצעו כל פעולות הזהירות כפי הנהלים.