סחיטה באיומים

סחיטה באיומים – לעשות ולא לעשות

עבירות סחיטה באיומים, למרבה הצער, הם עבירות נפוצות למדי בישראל. הם נעשות פעמים רבות על רקע מיני – איומים בהפצה של סרטונים וצילומים למשל, אך לעיתים נעשה שימוש גם באיומי רצח, או פגיעה גופנית אחרת.

גילוי נקודות חולשה של אדם יכול לתת כוח רב בידיו של אדם בעל כוונות זדון, המפעיל מנגנוני לחץ אכזריים, כדי ליצור תחושות של פחד וחרדה בעוצמה רבה ולגרום לנסחט לעמוד בכל דרישה.

אבל אתם לא צריכים להתמודד לבד, כי יש מה לעשות גם נגד סחיטה באיומים!

טווח רחב של עבירות סחיטה באיומים

עבירות סחיטה באיומים מיועדות לכפות על הזולת לבצע מעשים ולקבל החלטות, או להימנע מביצוע פעילויות מסוימות, כדי לרצות את הסוחט. 

הן יכולות להתבצע בעל פה, בשיחת טלפון, או בשיחה פנים אל פנים, בכתב, ובכל אמצעי פנייה אחר. 

הן נחשבות לעבירה חמורה במיוחד, בגלל הפגיעה בזכויות הבסיסיות של אדם ולכן, החוק הישראלי קבע עונשים חמורים על סחיטה באיומים – גם אם פעולת הסחיטה לא מומשה בסופו של דבר ואף אם מדובר על סחיטה "קלה" יחסית. קראו מידע מקצועי באתר עורך דין פלילי בתל אביב.

להגדיל את הסיכוי לנצח בתביעה בגין סחיטה באיומים

חשוב לאסוף כל ראיה אפשרית לפעולת הסחיטה: צילומי מסך הטלפון, הקלטת שיחות, סרטון וידאו וכל ראיה אחרת, שתסייע לבסס את הטענה בגין סחיטה באיומים.

מנגד, חשוב לזכור, כי אסור להיענות לדרישות הסוחט! יש להניח כי גם אם תעשו מה שהוא מבקש, זה לא יספק אותו והוא ימשיך לסחוט אתכם גם לאחר מכן.

לסיכום, סחיטה באיומים היא עבירה חמורה. אם אתם חשים מאוימים – אל תישארו לבד! צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת ליווי מקצועי, שיעזור לכם להחזיר את השקט!