איך נפגעתי מרשלנות רפואית?

טופס 5329

רשויות המס נאבקות לא מעט בהון השחור ובעלמת מיסים. לכן, הרשות מנסה לאתר חשודים בהעלמת מס בדרכים שונות. אחת הדרכים לאיתור החשודים הללו היא להצליב בין מאגרי מידע שונים של רשויות המדינה. כאשר מאגרי המידע הללו מציגים אנשים או חברות אשר ישנו חשש כי הם מעלימים מס באופן כלשהו, רשות המס תשלח להם טופס 5329 שידרוש מהם למלא את הפרטים האישיים שלהם ולהצהיר על מקורות ההכנסה שלהם בארץ ובחו"ל.

מה כולל בו טופס 5329

טופס זה יכלול בו דרישה למתן מידע מקיף אודות מקורות ההכנסה של הנעמן, נכסים שיש ברשותו או ברשות בן או בת הזוג שלו וכן, פירוט אודות כל ההכנסות שלו בארץ או בחו"ל.  חשוב מאוד שכל אדם שמקבל טופס מעין זה ידע כי מדובר בטופס שחשוב מאוד למלא אותו בקפידה ואין להקל בו ראש. אי דיווח בטופס זה, מהווה עבירה פלילית לכל דבר. לאחר שיוגש הטופס, רשות המיסים תחליט האם להמשיך לחקור את האדם בגין העלמת מס או שלא. אם קיבלתם טופס שכזה, כדאי מאוד לפנות לשירותיו של עורך דין מיסים מקצועי ומנוסה בתחומו, על מנת שהוא יסייע לכם למלא את הטופס בצורה הטובה ביותר.

האם ניתן להתחיל בהליך גילוי מרצון לאחר קבלת טופס 5329

במידה וקיבלתם את הטופס, אין אפשרות להתחיל בתהליך של גילוי מרצון שכן, אחד התנאים להתחלת תהליך זה הוא ביצוע התהליך מתוך תום לב ולא בשל חקירה שנפתחה שכנגד האדם. מכיוון שרשות המיסים רואה בטופס זה התחלתה של חקירה, הרי שהאדם שמקבל אותו, לא יוכל להתחיל בתהליך של גילוי מרצון ויהיה חייב למלא את הטופס כראוי. חשוב מאוד לדעת שלעיתים ישנם תהליכים שונים אשר באמצעותם יכול לסייע לכם עורך דין מיסים מקצועי ומנוסה בתחומו להימנע מההשלכות הפליליות של העלמת מס ולכן, כדאי וחשוב לפנות לעורך דין מיסים מיד כאשר אתם מקבלים את הטופס.

התנהלות לא נכונה לאחר שקיבלתם טופס 5329 עלולה לסבך אתכם ולכן, חשוב להימנע מטעויות ולבחור עורך דין מיסים מומלץ אשר ידוע בסיכויי ההצלחה הגבוהים שלו בתחום.

קראו עוד בנושא הליך גילוי מרצון מאת עו"ד משה קריסי, המומחה תחום:

https://krisitax.com/articles/detail/%D7%9E%D7%90%D7%9E%D7%A813