איך מקבלים אזרחות דרך נישואין?

יש לא מעט ישראלים שמעוניינים להתחתן עם בן או בת זוג שהם נתינים של מדינה אחרת. אולי נדמה כי מי שנשוי לאישה או גבר שהם אזרחי ישראל, יקבל אזרחות באופן אוטומטי, אך כך אין הוא הדבר כלל וכלל. לצורך קבלת אזרחות דרך נישואין, יש לפנות לזרי חזןעו"ד המתמחה בתחום זה.

מה תפקידו של עו"ד?

יש לפנות אל עו"ד אשר מתמחה ומעניק שירותים משפטיים לבני זוג שאינם תושבי ישראל ולבן הזוג או בת הזוג שהם כן אזרחים ישראלים. הליך הקבלה של האזרחות מתבצע באמצעות נישואין, אין שום דרך אחרת.

הדרך הקלה והפשוטה

עליכם לדעת, כי אם תפנו אל עו"ד הוא יסלול לכם את הדרך לקבלת אזרחות בארץ של בן הזוג הזר. מדובר בהליך ארוך למדיי, המצריך לא מעט סבלנות, יש לעמוד בכלל ההליכים המדורגים, אך רק עם עזרה וליווי של עו"ד לאורך כל הדרך.

מהו ההליך?

ההליך לקבלת אזרחות ישראלית הוא למעשה מעין הליך מדורג האורך 8 שנים. במקרים בהם מדובר בקבלת אזרחות ישראלית דרך נישואין, ההליך הוא קל יותר ואורך כחמש וחצי שנים. אולם אין הכוונה היא שלאורך כל הזמן הזה עד לקבלת האזרחות, יישאר בן הזוג ללא מעמד.

תעודת נישואין היא הדרישה הבסיסית

והיה ובני זוג רוצים שאחד מהם שאיננו אזרח ישראלי, יקבל תעודת אזרחות, יש להציג תעודת נישואין. אם תתייעצו עם עו"ד הוא יסביר לכם שעדיף להיות נשואים עוד בטרם הגשת הבקשה, זאת בכדי שהיא תירשם מההתחלה כבקשה לאזרחות מכוח החוק.

תעודת הנישואין חייבת להיות מתורגמת ומאושרת ע"י עו"ד נוטריון, ובנוסף, שני בני הזוג יצטרכו להוסיף מסמכים אחרים בעת שהם מגישים בקשה לאזרחות. בכדי לקצר את התהליכים זהו הכרח המציאות לפנות לעו"ד הבקיא היטב במקרים הללו.

> למדו מה זה אומר הסדרת מעמד