הסכם ממון על ירושה

איך עושים הסכם ממון אחרי החתונה?

בשעה טובה ובמזל טוב קיבלתם החלטה להינשא. אתם מתרגשים, עסוקים וכל יום מצטרפת משימה חדשה עד ליום הנכסף. אתם מכירים בחשיבותו של הסכם הממון, אפשר לבצע זאת גם אחרי החתונה.

הצורך בהסכם ממון

במערכת החוקים של מדינת ישראל קיים חוק יחסי ממון המגדיר היטב למה זכאי כל אחד מהצדדים כאשר מחליטים להתגרש. החוק קובע עקרונות מסוימים, אך על הפרשנויות והמשמעויות יכולים בני זוג, או עורכי דינם ליתר דיוק, ליצור גירושים מכוערים, ארוכים ושעות רבות בבתי משפט. הסכם ממון מסדיר את חלוקת הרכוש במקרה של פרידה בצורה פשוטה, עניינית והוגנת עבור כל אחד מבני הזוג. 

לא עשינו כזה הסכם לפני החתונה, עדיין אפשר? 

לעיתים ההסכם נדחה בשל קוצר בזמן או בשל החשש שזה יצור מתח בין בני הזוג. כדי להבין איך עושים הסכם ממון אחרי החתונה חשוב להבין כמה דברים. הסכם ממון דורש הסכמה של שני בני הזוג ועלול להציף מחלוקות, אי הבנות, אי הסכמות רבות בנוגע לכספים וחלוקת הרכוש. יש להביא בחשבון שאי הסכמה על הסכם בכלל או על תוכנו עלול להשאיר משקעים ורגשות אצל כל אחד מבני הזוג. נוסף על זה, לאחר החתונה וצבירת רכוש משותף קשה יותר לאבחן ולייחד למי שייך רכוש, נכס, כסף כזה או אחר. 

ואם בכל זאת רוצים? 

אין שום בעיה לערוך הסכם ממון אחרי חתונה אצל עורך דין מומחה ומקצועי אשר יסביר לזוג במה דברים אמורים, את השלכותיו של ההסכם ויכתוב להם הסכם מפורט ומסודר. עם זאת, כדי להימנע מאי נעימויות מומלץ לערוך הסכם ממון עוד לפני הנישואין, זהו עוד מבחן זוגיות שיכול להעיד רבות על טיב הקשר. 

מתלבטים אם לעשות הסכם לפני או אחרי חתונה? תוכלו לחקורא על כך כאן: https://www.ganor.co.il/prenup-before-or-after-marriage/