עורך דין תאונות דרכים

במה מתמחה עורך דין תאונות דרכים

תאונת דרכים יכולה להתרחש בכל מקום ובכל זמן. לצערנו, כמות תאונות הדרכים בארץ רק הולכת וגדלה, דבר שגורר כמובן לא מעט שאלות ולא מעט בעיות. כל אחד עלול למצוא את עצמו מעורב בתאונת דרכים, היות והדבר לא תמיד קשור לרמת הזהירות ורמת הדריכות של הנהג. לפעמים מדובר על תאונות קטנות, אשר מסתכמות בהחלפת פרטי הביטוח, אומנם מדובר על סיטואציה לא נעימה, אך בסופו של דבר חשוב לזכור כי מדובר כאן בסך הכול על פגיעה ברכוש. בפעמים אחרות, מדובר על תאונות קשות יותר, בהן נגרם נזק כבד יותר לרכוש ואף פגיעת גוף לאחד הנהגים. הסוג השלישי והקטלני ביותר, כולל תאונות בהן אדם נהרג כתוצאה מהתאונה. במקרים מהסוג הזה, יש צורך לערב עורך דין תאונות דרכים, היות ורק עורך דין מהסוג הזה יוכל לסייע לכם לצאת מהסיטואציה הזאת.

עורך דין תאונות דרכים – נקודות שחשוב לדעת

קודם כל, חשוב להבין מה קורה במידה ואדם נפצע כתוצאה מתאונת דרכים שהייתם מעורבים. במקרה כזה, קצין המשטרה שמגיע למקום, רשאי לפסול בצורה מידית את רישיון הנהג שלכם למשך 60 ימים. בנוסף, אתם ככל הנראה תעברו חקירה באזהרה ובמידת הצורך תוזמנו למשפט תעבורתי. במידה וכתוצאה מהתאונה נהרג אדם אחר, קצין המשטרה רשאי לשלול את הרישיון שלכם למשך 90 ימים. במידה והראיות שיאספו יהיו לרעתכם, יוגש נגדכם כתב אישום ולרוב ינסו לפסול את רישיון הנהיגה שלכם, עד תום ההליכים. משרד עורכי דין שמתמחה בתחום כמו שפירא בר-אור מצקין ושות', יכול להקל בצורה משמעותית על המצב. עורך הדין יכול ללוות אתכם לכל אורך התהליך, כולל החקירה במשטרה, וכמובן הייצוג בבית המשפט. זוהי הדרך הטובה ביותר להוריד למינימום ההכרחי את העונש שלכם ואולי אף להימנע מפסילת הרישיון.

לסיכום, עורך דין תאונות דרכים מתמחה בתחום של תאונות דרכים בהן נפגע אדם כלשהו. חשוב לציין, כי גם מקרים בהם הנהג פוגע בהולך רגל, אפילו אם מדובר על אדם שקפץ לפני הרכב, נחשבים לתאונת דרכים. החובה של הנהג היא לגשת לסייע לנפגע, במידה והוא לא יעשה זאת הוא עלול להיות מואשם בהפקרה. גם במקרים כאלו עורך הדין יכול לסייע.