אבטחת מידע בעסק

אבטחת מידע בעסק

התחום החם והבולט ביותר בעולם המחשבים והאינטרנט היום, זה התחום של אבטחת מידע בעסק. כל עסק יודע שהוא יכול להיות חשוף לפריצות של האקרים אשר ייכנסו לתוך המחשב, ייגנבו ממנו מידע, יעתיקו, ימחקו או יעשו בו כל דבר שהם רוצים.

אבטחת מידע בעסק הוא דבר מהותי, לא רק במובן הטכנולוגי גם במובן הפיזי, זו הסיבה שאנחנו יכולים למצוא במשרדים רבים מגרסות נייר. לכאורה זה נשמע "מפליל" הרי לא פעם אנחנו שומעים ורואים בסרטים כיצד אנשים משתמשים במגרסת נייר על מנת להעלים מסמכים, אך האמת היא אחרת, מרבית השימוש במכשיר זה נובע, בין אם זה לצורך דילול הנייר ובין אם זה על מנת למנוע מצב בו מסמכים מסוימים נשארים שלמים וגלויים לעין. אם אנחנו גורסים אותם, הרי שאי אפשר להעתיק או לעשות בהם כל שימוש אחר.

הרעיון של אבטחת מידע בעסק הוא לא חדש כמובן, מאז הופעתם של העסקים המודרניים הם חשופים לפעולות שונות של ריגול תעשייתי או כל דבר אחר שדורש חשיפה של מידע ללא רשות. לכן עסקים נסמכים על מערכות שונות, בשביל להגן על עצמם.

כיום בעידן הטכנולוגיה, אנחנו משתמשים באפשרות של אבטחת מידע בעיקר דרך המחשב, תוכנות שאמורות למנוע כניסה אל שרתי העסק ואל המחשבים עצמם, שימוש בסיסמאות והצפנה, אבטחה של מחשבים מפני כניסה של האקרים וגורמים אחרים.

מלבד השימוש בטכנולוגיה ממוחשבת, אנחנו משתמשים גם בטכנולוגיה רגילה, אלקטרונית, כאן אנחנו מדברים על אבטחה פיזית של מצלמות, חיישנים ואפילו טביעות אצבע, זאת בשביל לוודא שאף אחד לא נכנס למקומות שהוא לא אמור להיכנס אליהם ואף אחד לא משתמש במחשב שהוא לא אמור להשתמש בו.

מעבר לכך, כאמור, משתמשים גם במכשירים ואמצעים כגון מגרסת נייר, במטרה לגרוס מסמכים וניירות שאין עוד צורך לעשות בהם שימוש ואנחנו לא רוצים שמישהו ייחשף אליהם. מאחר וחלק גדול מהמסכים גם נמצאים במחשב, הרי שהרבה פעמים אנחנו צריכים לבצע הגנה כפולה, כזו שגם מונעת אפשרות להיחשף אלינו ברשת וגם מונעת אפשרות להיחשף אלינו באופן פרונטאלי.