שכר טרחה עורך דין ירושה

שכר טרחה עורך דין ירושה

צו ירושה הוא צו אשר רשם הירושות מעניק ומטרתו היא להסדיר חלוקת ירושה במקרים של אדם שנפטר ולא השאיר אחריו צוואה או שהצוואה שלו פסולה מסיבה כזאת או אחרת. ניתן להגיש בקשה למתן צו ירושה לרשם לענייני משפחה, לבית המשפט או לאחד מבתי הדין הרבניים אשר ממוקמים בסמוך לאזור המגורים של האדם שנפטר. 

מהי ירושה על פי דין?

כאמור, במידה ואדם נפטר ולא השאיר אחריו צוואה, הרכוש שהותיר אחריו יתחלק בין היורשים החוקיים בהתאם לחוק. יורשים על פי דין הם: בן הזוג או בת הזוג של הנפטר, ילדיו של הנפטר, הוריו של הנפטר והאחים של הנפטר. על פי הדין, לכל אחד מהיורשים החוקיים של הנפטר יש חלק כלשהו בעיזבון שהוא הותיר אחריו. לא פעם קשה להבין מה מגיע לכל אחד מהיורשים במידה ואין צוואה ואין  ספק שגם במקרה הזה וגם בכל מקרה של הוצאת צוואה לפועל, כדאי מאוד להיעזר בשירותיו המקצועיים של עו"ד יניב אור עורך דין ירושה שמכיר היטב את כל החוקים ואת כל המידע בתחום המדובר ויודע כיצד לסייע לכל אדם שפונה אליו בקשר לחלוקת ירושה ללא צוואה או בקשר להוצאת צוואה לפועל.

מהו שכר הטרחה של עורך דין ירושה?

שכר הטרחה של עורך דין ירושה ישתנה ממקרה למקרה וכן מעורך דין לעורך דין. ישנם עורכי דין מקצועיים ובעלי מוניטין בתחום אשר יתכן מאוד שהמחיר שהם יגבו יהיה גבוה יותר מעורך דין שרק מתחיל בתחומו. יחד עם זאת, חשוב לדעת כי המקצועיות והניסיון של עורך דין ירושות הם דבר חשוב מאוד ועל כן, לא פעם בענייני צוואה כדאי להשקיע את הסכום הכספי הנדרש על שכר טרחה עורך דין ירושה ותיק, מנוסה, מומלץ ובעל מוניטין בתחום. מעבר לכך, המחיר ישתנה בהתאם למורכבות של המקרה העומד על הפרק.