עורך דין דיני עבודה – לא לחכות לרגע האחרון

לא פעם מועסקים חוששים לפנות כנגד המעסיקים שלהם, גם אחרי שהם עזבו את מקום העבודה שלהם או פוטרו ממנו, שמה זה יתנקם בהם. חשש זה מוביל לידי כך שהזכויות שלהם נפגמות והם אינם מקבלים את מה שמגיע להם.

אך בישראל כידוע, יש דיני עבודה מאוד ברורים ומוגדרים. אין שום סיבה בעולם שמועסק ירגיש מאוים או יחשוש להילחם על הזכויות שלו. בסופו של יום, הן מגיעות לו כחוק ואת זה גם המעסיק יודע. מכאן שאם יש בעיה, אפילו קטנה ביותר, עליו לפנות אל עורך דין דיני עבודה בשביל שיטפל בכך.

יש סיבות שונות לחשש של מועסקים לפנות כנגד מעסיקים. החל מהחשש שהוא יתנקם בהם או לחילופין שזה יתנקם בהם במקום העבודה החדש שלהם, יש החוששים שיצא להם שם של מועסקים בעייתיים אשר תובעים את המעסיקים וכן הלאה. יש מועסקים שמכירים בעובדה שמערכת המשפט הישראלית יכולה למשוך זמן וזה יעלה להם כסף ואחרים חוששים שהמערכת היא לטובת המעסיקים החזקים ולא לטובתם.

צריך לומר שחלק מהחששות, לעיתים מוצדקות. למשל, ברוב המקרים למעסיקים יש יותר כסף מאשר למועסקים ולכן הם יכולים למשוך את התביעה זמן רב, לנסות לעכב אותה כמה שאפשר בשביל שלא לשלם את מה שהם צריכים. כמו כן, דיני עבודה ניתנים לפרשנות, וכל מי שנכנס לבית משפט יודע איך הוא נכנס אליו, לא יודע כיצד הוא יוצא ממנו. לעיתים פונים להליך של תביעות קטנות, אך כזה לא תמיד מומלץ – ובכל מקרה יש להיוועץ עם עורך דין.

ובכל זאת, למה משתלם לשכור עורך דין דיני עבודה ולהילחם על הזכויות? בחלק הבא של המאמר אנחנו נסביר כמה נקודות שמבהירים את העניין, לפני כן צריך לומר, בשביל להצליח בתביעה כזו צריך למצוא עורך דין איכותי וברמה גבוהה, אם יש לכם אותו, אין לכם סיבה לחשוש.

מדוע נכון להגיש תביעה בהקשר של דיני עבודה?

באופן טבעי כשהזכויות שלנו נרמסות, אין לנו ברירה אלא להילחם עליהן. במקרים של דיני עבודה הרי שיש כאן כמה דברים שהם מעבר לכך.

ראשית, יש כאן פתח לתהליך שחיקה מתמשך. כלומר, ייתכן מאוד שהמעסיק ינסה בכל כוח לשחוק את הזכויות שלנו, ואם אנחנו לא נציב בפניו גבול מסוים, הרי שהתהליך רק יתגבר ואנחנו ניפגע, כלכלית וכן במובנים אחרים.

שנית, בניגוד למה שנהוג לחשוב, בית דין לדיני עבודה לא בהכרח נמצא לצד המעסיקים כל הזמן, במקרים רבים הוא דבר עומד לצד העובדים, מתוך הכרה שמדובר בקבוצה יותר חלשה שיש לה הרבה יותר מה להפסיד.

שלוש, אם אנחנו לא נילחם על הזכויות שלנו, לא רק אנחנו ניפגע אלא גם עובדים אחרים. לכן חשוב שאנחנו נציב את הגבול, ביחד או לבד.

ארבע, אם שוכרים עורך דין דיני עבודה, אנחנו בהחלט נמצאים במקום בו אנחנו יכולים לצאת עם ניצחון בתביעה.