קורס אבטחת מידע

האם ניתן ללמוד אבטחת מידע עם עבר פלילי?

רישום משטרתי וכן רישום פלילי עלולים להעיב על העתיד של האדם שכן, יש מקצועות שבהם לא ניתן לעסוק אם הרישומים הללו קיימים, כמובן שקיים בין הרישומים הללו הבדל מהותי שחשוב להכיר אותו. אם חשבתם ללמוד קורס אבטחת מידע ויש לכם עבר פלילי שבגינו יש לכם גם רישום פלילי, ככל הנראה לא תוכלו ללמוד את התחום המדובר.

מהו רישום משטרתי ומהו רישום פלילי?

רישום משטרתי הוא רישום שנגרם כתוצאה מכך שהוגשה כנגד אדם תלונה כלשהי במשטרה ונפתחה חקירה בעניינו. ישנם מקרים שבהם התיק מבשיל להגשת כתב אישום, הרשעה וענישה אולם ישנם מקרים שבהם יש חקירות שנסגרות ללא הגשת כתב אישום. הסיבות לסגירת תיק יכולות להיות חוסר עניין לציבור, חוסר ראיות וחוסר אשמה.

רישום פלילי הוא רישום שיש לאדם שהורשע בעבירה פלילית. זאת כאמור בניגוד לאדם שיש לו רק רישום משטרתי, לאחר שתיק החקירה נסגר כנגדו. מומלץ כמובן למחוק רישום משטרתי אך חשוד מאוד לדעת כי המשמעות של רישום משטרתי איננה משמעותית כמו המשמעות של רישום פלילי. אדם עם רישום פלילי עלול להתקשות במציאת עבודה, במיוחד בעבודות מסוימות שיש לקבל בהן תעודת יושר מהמשטרה. חשוב לדעת כי ניתן כיום למחוק רישום פלילי, אך לרוב יהיה מדובר בעבודה הרבה יותר קשה ומורכבת ממחיקת רישום משטרתי.

האם אפשר לעבוד באבטחת מידע עם עבר פלילי?

אבטחת מידע היא תחום חשוב מאוד שבגינו לעוסק בתחום יש חשיפה ונגיעה במידע רגיש ולכן, אם אתם תוהים האם אפשר לעבוד באבטחת מידע עם עבר פלילי, השאלה היא האם יש לכם רישום פלילי. אם יש לכם רישום פלילי בלתי אפשרי לעבוד בתחום של אבטחת מידע. אם יש לכם רישום משטרתי יתכן שתוכלו לעסוק בתחום וחשוב לבדוק זאת מול מקום העבודה.

כמו כן, תמיד תוכלו לנסות למחוק את הרישום הפלילי שלכם על מנת ללמוד קורס CCSK ולעסוק בתחום וזאת כמובן אם מדובר על רישום כתוצאה מעבירה שעשיתם לפני פרק זמן משמעותי וכיום אתם במקום טוב בחייכם.