אזרחות ליטאית

ליטא היא מדינה באזור הבלטי של צפון אירופה. היא חולקת גבולות עם לטביה בצפון, בלארוס במזרח ופולין בדרום.

חוק האזרחות הליטאית התקבל ב-29 באוקטובר 1996 ונכנס לתוקף ב-1 בינואר 1997. מאז אנשים שנולדו בליטא או שהתגוררו בה בעבר יכולים להגיש בקשה לאזרחות ליטאית באמצעות הגשת בקשה ומילוי טפסים לקבלת מעמד תושבות.

אם יש להם קרוב משפחה שכבר אזרח ליטא או אם הם נשואים למישהו בעל אזרחות ליטאית

אזרחות ליטאית היא זכות חשובה לכל הליטאים

אזרחות ליטאית היא זכות שיש לכל אזרח בליטא. זוהי זכות יסוד, כלומר היא אינה כפופה להגבלות. על מנת לרכוש אזרחות ליטאית, יש להיות בעל מגורים בעבר או בהווה בליטא ולהיות עם זיקה למדינה.

ליטא מעניקה את האזרחות לאנשים המתגוררים במדינה וגרו בה בעבר, וכן לאלו שנולדו במדינה או הוריהם ילידי ליטא. ההורים חייבים להיות גם אזרחי ליטא או שקיבלו אזרחות מהמדינה. אם אתה נשוי לאדם בעל אזרחות ליטאית, יכול להיות כי תהיה זכאי לאזרחות ליטאית אך עלייך לבדוק זאת מול גורמים מקצועיים רלוונטיים לתחום.

אזרחות ליטאית היא מעמד חוקי המוענק לאזרחי ליטא. אזרחות ליטאית ניתנת על ידי נשיא ליטא.

אזרחות ליטאית עשויה להינתן אם המבקש עומד בתנאים הבאים:

  • כאדם בעל מוצא ליטאי, המתגורר בליטא או התגורר בעבר.
  • כאדם בעל תושבות קבע בליטא
  • כאדם המועסק בליטא ובעל היתר עבודה
  • כאדם המעוניין ללמוד לימוד אקדמיים במדינה

במי ניתן להיעזר על מנת להפוך את התהליך לבר השגה?

אזרחות ליטאית היא תהליך קשה להשגה אם אינך נולד בליטא. לא קל להשיג אזרחות בליטא. עם זאת, ישנן דרכים מסוימות שבהן תוכל ליצור קשר עם עורך דין או יועץ שיוכל לעזור לך בתהליך ולספק ייעוץ לגבי ההמשך.

החוק הליטאי קובע שכל מי שרוצה להגיש בקשה לקבלת אזרחות ליטאית עליו ליצור קשר עם עורך דין למלא טפסים ולמסור את המידע האישי שלו וכן הוכחת זיקה למדינה.