לפתור סכסוכים בעזרת הגישור

אנו כבני אדם שונים מאוד זה מזה. לעתים אנו מצליחים לחיות בשלום עם השוני וההבדלים, ובפעמים אחרות איננו עומדים בכך יותר. זוהי אחת הסיבות לגירושים או לרצון של בני הזוג להיפרד ולהמשיך כל אחד בדרכו. אך רגע לפני שבני הזוג פונים לבית המשפט, הם פונים למגשר מקצועי. לעתים המגשר מצליח להציל את חיי הנישואים ובמקרים אחרים הוא מעניק נחיתה רכה למי שבא להתגרש.

מדוע כדאי לפנות למגשר

ישנם כמה יתרונות בולטים לפנייה לאיש מקצוע כמו עורך דין ומגשר. אלה כמה מהבולטים שבהם:

  • חוסכים בזמן – הליך הגישור הוא הליך קצר יחסית להליך המשפטי. בני הזוג המעוניינים להתגרש פונים אל המגשר ומגיעים לידי הסכמה בדרכי נועם ובמהירות. זאת בניגוד להליך גירושין בבית המשפט אשר יכול לקחת זמן רב, תוך קיום "מלחמה" מתמדת בין שני הצדדים המבקשים להיפרד.
  • מציאת פתרונות יצירתיים – המגש מזמין את המשתתפים להציע פתרונות יצירתיים לבעיות כדוגמת חלוקת רכוש או קביעת משמורת על הילדים. מכיוון שבני הזוג המתגרשים אינם מוגבלים בין קירותיו של בית המשפט, הם יכולים להרגיש חופשיים ולהציע פתרונות לבעיה.
  • שמירה על סודיות – המגשר מחויב לשמור על סודיות לאורך כל התהליך. משום כך, בני הזוג הפרודים מרגישים בנוח יותר לשתף בהתלבטויות ובבעיות שעמן הם נתקלים.
  • חוסכים בכסף – בניגוד להליכים המשפטיים בבית הדין, הגישור הוא זול יחסית. בעוד במהלך בית המשפט צריכים בני הזוג לשלם שכר טרחה לעורך הדין או לכל אגרת משפטית, בהליך הגישור הם משלמים על המפגשים עצמם.
  • מעודד לשמור על יחסים טובים – גם אם בסופו של דבר מחליטים בני הזוג להתגרש, הגישור מעודד את שני הצדדים לשמור על יחסים טובים לאורך כל הדרך, גם למען עתיד ילדיהם. כי כאשר כל הקלפים נפתחים בנוכחותו של המגשר, אפשר להגיע לידי הסכמה.

עורך דין ומגשר איתמר לנדאו – גם עורך דין וגם מגשר

עורך דין ומגשר איתמר לנדאו ישמח לעמוד לשירותכם בכל עת. אז אם החלטתם שכעבור שנים לא מעטות של חיי נישואים אתם מעוניינים לצאת כל אחד לדרכו, כדאי לעצור רגע אצל עו"ד לנדאו וליהנות משירות אמין ויחס אישי לאורך כל הדרך. אז אם אתם מתגרשים, אינכם צריכים להיות לבד. פנו למגשר מקצועי שיוכל ללוות אתכם לאורך כל התהליך.