תביעה לגמלת סיעוד: למי ניתן לפנות למתן סיוע?

אנשים הזקוקים לטיפול סיעודי, לרוב הם מבוגרים אשר חיים מקצבת פנסיה וכן מקצבת ביטוח לאומי. באופן טבעי, ברגע שהם נדרשים לטיפול סיעודי, ההוצאות שלהם גדלות באופן משמעותי ולא בהכרח יכולים לממן את הטיפול בעצמם. 

על מנת שיוכלו לעשות זאת, אז ניתן להגיש תביעה לגמלת סיעוד. מדובר על סיוע כלכלי אשר ניתן באמצעות ביטוח לאומי או באמצעות חברת ביטוח עבור מי שמחזיק ברשותו ביטוח סיעודי. 

מטרתה של גמלת סיעוד היא לספק כלי לשלם עבור הוצאות טיפול שונות, בין אם מדובר על טיפול שנעשה בבית על ידי מטפלים, אחים ואחיות, ובין אם מדובר על טיפול שניתן בבית אבות או במקום אחר. הבקשה לגמלה יכול כל אחד להגיש, אך זה לא מחייב את המדינה לשלם אותה. היא תרצה שמגיש הבקשה ייבחן בשביל שיהיה ניתן לדעת בוודאות שהוא אכן צריך את הגמלה ואכן המדינה צריכה לשלם לו אותה. 

איך עושים את זה בצורה נכונה?

ראשית, צריך להגיש בקשה מתאימה לביטוח לאומי ולחברת הביטוח. לאחר מכן, יש לעבור מבחן תלות שיבדוק האם באמת נמצאים תחת סטטוס סיעודי, במידה וכן, אז יחושב הניקוד על פיו תשולם הגמלה. במידה ולא, או במידה והניקוד איננו מתאים, אז ניתן לערער על ההחלטה. 

חשוב לציין, אם במהלך הזמן מצבו של מגיש הבקשה הוחמר, אזי שהוא יכול להגיש בקשה לבדיקה מחודשת, בין אם הוא קיבל את הגמלה בפעם הראשונה ובין אם לאו. 

הגמלה אמורה לעזור לו, כאמור, לשלם עבור הטיפולים שהוא צריך לעבור, בין אם מדובר על תשלום למטפל או מטפלת ובין אם מדובר על היבטים אחרים שקשורים לטיפול. בכל מקרה, הגמלה נועדה לעזור לצורך כך בלבד. 

צרו קשר עוד היום עם חברה למימוש זכויות רפואיות לצורך סיוע ומידע נוסף >>>