חקירה במשטרה

טיפים לפני חקירה במשטרה

גם אם אתם חושבים שאתם זכאים, ואם נדמה לכם שמדובר בטעות גמורה, אל תזלזלו בחקירת משטרה ועשו הכול, בכדי להתכונן אליה ולהתנהג בה באופן הנכון ביותר.

התייעצו עם עורך דין לפני חקירת משטרה 

קיבלתם זימון לחקירה במשטרה? לא כדאי שתעשו שום דבר, לפני שתתייעצו עם עו"ד מקצועי. במהלך הייעוץ, תסייע לכם עורכת דין פלילית להבין את הזכויות שלכם בזמן החקירה. היא יסייע לכם בכלים חשובים, לקראת החקירה, בכדי להבין את הזכויות שלכם, ולהגיע אליה הכי מוכנים שאפשר, במטרה לצמצם נזקים עתידיים.

מה צריך לדעת כשמוזמנים לחקירת משטרה? 

כדאי לדעת, שלגרסה הראשונית שמסר הנחקר במשטרה, יש משקל כבד מאוד. זה מביא להעדפת הגרסה הראשונה אותה נתן הנחקר על פני גרסה אחרת אם ימסור מאוחר יותר, לאחר שהתייעץ עם עורך דינו.

הסיבה לכך מתקבלת מההנחה שהגרסה הראשונית ניתנה בזמן אמת ותחת לחץ, ועל כן היא יותר אמיתית. אין ספק שחקירה פלילית היא סיטואציה לא קלה ואף מלחיצה מאוד עבור כל אחד, מדובר בשלילת חירות זמנית. 

כמו כן, על הנחקר מופעלים כלים שונים ואמצעים משונים, בכדי לגרום לו לענות תשובות שיתאימו לחוקרים בתחנה. תשובות בניתנות בתנאים אלו, עלולות להיות הרסניות עבור הנחקר בהמשך דרכו המשפטית.

מהי חקירה פלילית במשטרה? 

כאשר מתרחש לו אירוע פלילי מסוים, תפקיד המשטרה הוא לאתר את החשודים בביצוע העבירה הפלילית. בכדי לאתר חשודים, עורכת המשטרה חקירה פלילית שיכולה להגיע לפושעים.

חקירה במשטרה עשויה להתקיים בדרך כלל, כאשר מוגשת תלונה על ידי אדם, אזרח מין השורה. אולם, מעבר לכך, עשויה חקירה פלילית להיפתח בעקבות יוזמת המשטרה בעקבות מידע מודיעיני או מבצע משטרתי ודרכים דומות.