רישום קבלנים ע"י עורך דין או באופן עצמאי?

רישום קבלנים ע"י עורך דין או באופן עצמאי?

מה זה בכלל אומר רישום קבלנים?

לפני שנתחיל בכלל בלספר לכם מה היא הדרך העדיפה יותר לבצעה רישום קבלנים, אם עדיף עם עורך דין או שבכלל ניתן ואף מומלץ לעשות זאת בדרך עצמאית עלינו להבין קודם מה זה בכלל רישום קבלנים מה הדבר מקנה והאם בכלל זה חובה?

רישום קבלנים כל הפרטים.

אז כאשר אנו רוצים לעסוק שיפוצים, בניה, תיכנון או כל דבר הקשור לתחום הבניה עלינו לקבל על כך רשיון שמקנה לנו משרד השיכון והבינוי בתור הגוף האחראי על הנפקת רשיונות מסוג זה ובכללי משרד זה מטרתו לפקח והוא אחראי על הסדר, הבקרה והרישום של כלל הקבלנים והעסקנים השונים מתחום הבניה. יש לציין שללא רשיון זה אין אדם ראשי לעבוד בתחום הבניה וכאשר עלות הסכום של היקף עבודותו עולה על כמה עשרות אלפי שקלים יהיה חייב הקבלן להחזיק ברשיון. 

אוקיי אז מה עדיף? באופן עצמאי או בעזרת עורך דין?

כארש הגענו לשלב בו אנו רוצים לקבל רשיון ולהיות רשומים אצל רשם הקבלנים של משרד השיכון והבינוי עלינו להגיש בקשה אשר תכלול בתוכה את תעודת גמר הלימודים ואת שנות הנסיון שרכשנו בתחום. יש לציין שהתהליך עלול להיות לאורך זמן ולעבור מספר ועדות וגורמים עד לקבלת הרשיון. בעקבות כך שתהליך קבלת הרשיום מאותו משרד לוקח זמן רב וכולל בתוכו בירוקרטיה לא פשוטה הוכללת בתוכה מילוי של מגוון טפסים להביא כל מיני אישורים המעידים על כך שאתה קבלן רשום והדבר כרוח בעבודה קשה ולכן עזרתו של עורך דין יכולה לזרז את הפרוצדורה ולקצר תהליכים בנוסף עורך הדין בקיא בנושא ולכן יכול להועיל רבות בעת תהליך הוצאת הרשיון ויש להעזר בו.