תאונת דרכים בדרך לעבודה

תאונות דרכים בדרך לעבודה

תאונת דרכים היא דבר לא נעים, אם מבחינת הטראומה הנפשית שנגרמת לאותו אדם שהיו מעורב בתאונה ואם מבחינת הנזק שנגרם לרכב ומחייב הוצאה.

במאמר זה נגולל בפניכם היבט אחר של תאונות דרכים שהתרחשו בדרך לעבודה, ההיבט הפרקטי הקשור אל הזכיות שלכם. זכויות של אנשים שהיו מעורבים בתאונת עבודה.

תאונת עבודה?

אם אתם משפשפים את העיניים בתהייה ומנסים להבין האם קראתם נכון או שמא הייתה זו טעות כתיב, נרשום לכם בשנית את העובדה החשובה הזו, אם תאונת הדרכים התרחשה בדרך לעבודה שלכם, מדובר על תאונת עבודה כמו כל תאונת עבודה אחרת ומקום העבודה שלכם יצטרך לקחת אחריות עליכם. רוב האנשים אינם מודעים לעובדה שקיים חוק של ביטוח לאומי שעיקרו, כל מי שנפגע משום תאונה כאשר הוא היה בדרך חזרה מהעבודה או בדרך לעבודה זכאי לסכום מסוים של כסף (גמלה). חלק מהזכויות של אדם שעבר תאונת עבודה הן דמי ימי מחלה בגין התאונה, דבר שנקרא דמי פגיעה. אם חס וחלילה נגרמה נכות משום התאונה שעברתם בדרך לעבודה תהיו זכאים גם לגמלה מיוחדת וזאת משום הנכות שלכם. אחוזי הנכות הם אלו שיקבעו האם תהיו זכאים לקצבה חודשית או מענק חד פעמי.

סיוע משפטי

איך בודקים ומממשים את העניין?

רוב האנשים אינם יודעים מהן הזכויות המגיעות להן כתוצאה מהמעורבות שלהם בתאונת דרכים בדרך לעבודה ופעמים רבות כאשר נאמר להם שהם צריכים להגיש מסמכי תביעה למקום העבודה , לחברת הביטוח ולכל מיני גופים אחרים, הם פועלים באופן אוטומטי בהתאם ליד המכוונת ולא תמיד זוכים לקבל את כל מה שמגיע להם. מסיבה זו חשוב מאוד לפנות אל מומחה משפטי, כלומר עו"ד מומחה תאונות דרכים וכמובן דיני נזיקין וזאת על מנת שיבחן את המקרה שלכם, יאמר לכם מה הזכויות שלכם ויגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את כל אותם פיצויים להם אתם ראויים. עורך דין תאונות דרכים יבצע את כל הפעולות בצורה מסודרת וימקסם את הסיכויים שלכם. הוא יגיש את התביעה, יגיש את העדויות השונות, הטפסים וכל המסמכים הדרושים (דבר שיקצר את התהליך הבירוקרטי באופן ניכר), יציג את המקרה שלכם בצורה המקצועית ביותר בפני הוועדה הרפואית וועדות נוספות וייעזר ברופאים מומחים.

 

לסיכום, אם הייתם מעורבים בתאונת דרכים בדרכם לעבודה או ממנה, הייתם מעורבים בתאונת עבודה. פנייה אל עורך דין תגדיל את הסיכויים שלכם לקבל את כל הפיצויים שמגיעים לכם במסגרת החוק במדינת ישראל.