הורות משותפת ללא נישואין – כשהלבד והביחד נפגשים

מחקר שנערך לאחרונה על ידי מרכז המחקר Pew מצא כי אחוז ההורים הנשואים ירד מכ-80% ל-70%. באותו מחקר נמצא גם שכמחצית מכלל הילדים חיים עם שני ההורים.

הורות משותפת היא תהליך המערב שני הורים, לאו דווקא נשואים. זוהי דרך לעזור לילדים לגדול בסביבה בריאה ומאושרת. ההורים צריכים להיות מסוגלים לחלוק את אותם ערכים, אמונות ומטרות עם ילדיהם. לקריאה אודות שותף להורות משותפת

מה זה הורות משותפת?

המונח "הורות משותפת" משמש לתיאור תהליך חלוקת האחריות ההורית בין שני אנשים שאינם נשואים.

הבעיה היא שאין הגדרה סטנדרטית של המשמעות של "הורה". זה יכול להיות אמא, אבא, הורה חורג או אפילו סבא וסבתא. בנוסף, קיימות הגדרות שונות למה המשמעות של "ילד" וכיצד יש להגדיר זאת. זה מקשה מאוד להבין כמה ילדים יש לכל הורה והאם יש לו ילדים בכלל. יש מצבים של הורות משותפת שבהם יכול להיות להורה אחד יש יותר מילד אחד. 

אם אתה רווק או אם את רווקה ורוצה ילדים, ייתכן שיש לך חששות לגבי היותך הורה לילדך. את/ה עלול גם להיתקל בקשיים מסוימים בעבודה עם בן הזוג שלך.

אז מה עושים?

כיום יש זוגות שהיו ביחד זמן רב ועשויים לחשוב על הבאת ילדים לעולם. עם זאת, ייתכן שהם לא ירצו להתחתן ולהקים משפחה באותו בית. יש גם נשים או גברים שרוצים להביא ילד ללא נישואין או זוגיות. 

כדי לעבור בצורה טובה את התהליך, כדאי להיעזר במומחים שיספקו מערכת התמיכה בהורות משותפת. התמיכה צריכה לעזור להורים לתמוך זה בזה, כך שיוכלו להתרכז בעבודתם מבלי שיסיחו זה את זה. מערכת תמיכה בהורות משותפת צריכה גם לסייע לשני ההורים להיות מעורבים יותר בחיי ילדם ולוודא שהם מרוצים מחייהם כמו גם בחייהם. מידע נוסף באתר https://www.oro-il.co.il/