מה עושה עורך דין פלילי?

לעורך דין פלילי יש תפקידים רבים ושונים. עורך דין פלילי יכול לייצג במשפטים של אנשים שעומדים למשפט עקב אישומים שונים הקשורים לתחום הפלילי. עורך דין פלילי גם יכול לייעץ לאנשים שונים בתחומים הקשורים לפלילים וגם לעזור להם ולייצג אותם במקרה שהם הסתבכו בפעילות שמוגדרת כפעילות פלילית, לייצג את האינטרסים שלהם ולעזור להם ככל הניתן כדי לשפר את מצבם במידה והם עומדים למשפט או שהם נעצרו מסיבה זו או אחרת. אבל לא רק אנשים שנעצרו פונים לעורך דין פלילי. גם אנשים שמוזמנים לחקירה פונים לעורך דין פלילי. זה לא אומר שהם עשו משהו, אבל גם אם לא עשיתם דבר ואתם מוזמנים לחקירה, כדאי מאוד לפנות לעורך דין פלילי שיידע להציג את הדברים ולהסביר לכם את המשמעויות השונות ומה עומד בפניכם, כדי שגם אם אין לכם מה להסתיר או לא עשיתם דבר, שלא תכשלו במעשיכם או בלשונכם ובכך תסבכו את עצמכם ואת מצבכם לשווא. 

מה צריך לעשות לפני שפונים לעורך דין פלילי?

אם אתם נמצאים במצב שאתם צריכים ייעוץ או ייצוג של עורך דין פלילי, חשוב שקודם כל תבדקו כמה דברים לפני שאתם פונים אל עורך דין פלילי. אחד הדברים החשובים שיש לבדוק הוא מה הניסיון שיש לאותו עורך דין בתחום הפלילים. האם הוא עורך דין שעוסק בתחומים רבים ובנוסף גם בתחום הפלילי, או שמדובר על עורך דין שמתמקד בתחום הפלילים, כמה זמן יש לו ניסיון בתחום והאם ישנם תיקים מוצלחים של אותו עורך דין שאפשר ללמוד מהם אודות אותו עורך דין פלילי. 

בנוסף צריך לזכור שתחום הפלילים הוא רחב מאוד ולכן אתם תרצו לפנות לעורך דין פלילי שיש לו ניסיון בנושא המסויים שבגללו פניתם אל עורך דין פלילי ושבאותו העיניין אתם צריכים את עזרתו של העורך דין הפלילי.

מחפשים עו״ד מומלץ שמתמחה במעשה סדום? היכנסו >>