עו"ד

עורך דין ירושות

אחד מתחומי המשפט הפופולאריים ביותר, הוא כל הנושא של תיקי ירושות וצוואות. לכאורה, יש שיטענו שמדובר בתחום "לא סקסי", זה לא דומה לתחום הפלילים של רציחות וגניבות, בטח לא לתחום בו נמצא הכסף הגדול, חוזים ודיני מסחר, או בתחום רגיש כמו גירושים וילדים, אך מדובר בתחום מאוד מורכב ומעניין.

הרבה פעמים אנחנו יכולים לראות בסרטים אמריקאים, כיצד עורך דין פותח את המעטפה וקורא את הצוואה שהשאיר הלקוח לבני משפחתו. הרגע הזה מלמד על שני דברים, ראשית, על הקשר ההדוק בין אותו לקוח לעורך דין, שכן על פי רוב אנשים פונים אל עורכי דין שהם סומכים עליהם בשביל לכתוב צוואה ולהשאיר אותה אצלם. שנית, על מידת האכפתיות והאהבה שבין הלקוח לבני משפחתו, הרי הוא בוחר להשאיר להם את כל רכושו, כספו ונכסיו, בצורה מסודרת, לא רק בשביל שלא יריבו לאחר מותו אלא גם בשביל שהם יהיו מסודרים ולא יצטרכו להיות מוטרדים מבחינה כלכלית.

בחירה של עורך דין ירושות היא תהליך לא פשוט. אנחנו צריכים לוודא שמדובר באיש ישר והגון אשר יעשה הכל בשביל שהצוואה שלנו תצא לפועל כפי שהיא. עלינו לוודא שהוא מבצע את כל התהליך של כתיבת צוואה בצורה נכונה וישרה, כך שזו תעמוד במבחן משפטי ובהמשך עליו לדאוג, שהתהליך יתבצע כמו שצריך בפועל, על מנת שכל מה שאנחנו מבקשים אכן ייעשה.

צריך להדגיש, עורך דין ירושות, איננו אחראי אך ורק לפתיחת הצוואה וחלוקת הירושה אלא מעבר לכך, הרבה פעמים אנשים אשר הולכים לעולמם כותבים בקשות שונות, למשל, כיצד לקבור אותם, איזו לוויה לערוך להם, איפה לקבור אותם ועוד שלל רחב של בקשות. על עורך דין ירושות למלא אחר הבקשות של הלקוחות שלו, בשביל שאלה ייקברו כפי שהם רוצים.

קיום בקשת המת היא מצווה שכן היא שומרת על כבודו גם אחרי מותו, לכן משקיעים בכך זמן ומאמץ רב. זו אחת הסיבות מדוע עלינו לבחור עורך דין ירושות שאנחנו יכולים לסמוך עליו ולדעת שהוא יעשה כל מה שאנחנו מבקשים.