עורכת דין

מדוע כולם רוצים לעשות תואר ראשון במשפטים

יש הרבה תחומים שמושכים אליהם אחוזים ניכרים מהאוכלוסייה, ואם יש תחום אחד שבולט במיוחד בביקוש שלו, זה תחום המשפטים כמובן.

חשוב להבין שניתן לעשות תואר ראשון במשפטים גם אם המטרה שלכם היא לא להיות עורכי דין אחריו, כי למעשה התואר הראשון הזה יכול לתת לכם הרבה מאוד כלים שיוכלו לסייע לכם בכל תחום שבו תעבדו או תיקחו חלק. הלימודים נמשכים שלוש וחצי שנים, והם נוגעים בתחומים מעניינים במיוחד כמו משפטים ומנהל עסקים, נדל"ן, התחום הפלילי והתחום המסחרי. כל התחומים האלה מרתקים, כל אחד בפני עצמו, ואחת מהמטרות של התואר הראשון היא לעזור לכם להחליט במה אתם רוצים להעמיק עוד יותר את הידע שלכם.

השתלבות בעבודה

תואר ראשון במשפטים למעשה מעניק לבוגרים שלו מצד אחד את האפשרות לעשות התמחות בעריכת דין במדינת ישראל, ומצד שני הוא מעניק יתרון בהתמודדות על משרות שונות. כלומר, לא כל מי שעושה תואר כזה מחליט בסופו של דבר להיות עורך דין, ויש בהחלט לא מעט אנשים שרק רוצים להשתלב אחרי התואר הזה במשרות שונות במגזר הציבורי או העסקי. לכן תוכלו להיות בטוחים שגם אתם, אם תסיימו את הלימודים בהצלחה, תוכלו למצוא לא מעט מקומות עבודה מעניינים.

המשך הלימודים

עוד דבר שכדאי לדעת, זה שממש כפי שבכל תחום אחר בימינו התואר הראשון זו לא האופציה היחידה, כך גם קורה בתחום המשפטים. היום תוכלו לבחור להמשיך ללמוד מייד עם סיום התואר הראשון, ואין ספק שבתחום המשפטים האופציות שלכם הן רבות. תוכלו להחליט האם אתם רוצים לעשות גם תואר שני בתחום הזה וכך להפוך את עצמכם לעוד יותר מקצוענים, או שאולי תעדיפו מייד עם תום הלימודים להשתלב בעולם התעסוקתי.