עומר דקל – כדאי להכיר

אין הרבה עורכי דין בשוק שיכולים להתגאות שהם פרופסורים מן המניין, ומגדלים דורות של עורכי דין בפקולטה למשפטים במוסד אקדמי. פרופסור עומר דקל הוא אחד מהם.

פרופסור עומר דקל, הוא עורך דין מומחה בדיני מכרזים ומשפט מנהלי. הוא נולד ב-1964 ברחובות, עשה את שירותו הצבאי בחיל המודיעין שם שירת כקצין, ובמסגרת שירות המילואים שלו כיהן כשופט צבאי. בתחילת שנות התשעים הוא סיים את לימודי המשפטים שלו באוניברסיטה העברית, לאחר מכן התמחה בפרקליטות המדינה כמתמחה של פרקליטת המדינה דליה בינייש, ולאחר מכן, שימש כעוזר משפטי של שר המשפטים דאז דוד ליבאי, וכן של פרקליטת המדינה עדנה ארבל.

עומר דקל
הכירו את פרופסור עומר דקל

בהמשך דרכו עומר דקל עשה דוקטורט באוניברסיטה העברית, ועבודתו פורסמה כספר בהוצאת המכון למחקרי חקיקה. בסוף שנות התשעים הצטרף לצוות ההוראות של המרכז האקדמי למשפט ועסקים, והחל להרצות בתחום של משפט מנהלי ודיני מכרזים. בהמשך הוא בילה שנה באוניברסיטת ברקלי כחוקר אורח, והיה יועץ מיועד לוועדת מנכל"ים במשרד ראש הממשלה שעסקה בשינוי בדיני מכרזים והרכש הממשלתי. כמו כן הוא כיהן כיו"ר מועצת בתי הדין המנהליים במשך שלוש שנים.

כיום הוא מרצה באוניברסיטה העברית ואוניברסיטת תל אביב, בשני המקרים כמרצה מן החוץ בנושא של דיני מכרזים, וכן הוא מרצה בקרב עורכי דין ושופטים בנושא זה.

כאמור, לצד עבודתו כמרצה במוסדות אקדמיים, הרי שעומר דקל גם עורך דין בפועל אשר מייצג לקוחות מסוגים שונים, הן במשפטים, דיונים קדם משפטיים, משאים ומתנים ועוד. השילוב בין האקדמיה לעולם המשפט המעשי, עוזרים לו בשני הכיוונים, מצד אחד, זה מאפשר לו להביא לקהל התלמידים שלו דוגמאות מעשיות מעבודתו וכך הוא משתף אותם בניסיונו הרב בתחום, מצד שני, הוא מביא לעבודתו את התיאוריות השונות והוא יכול לבחון כיצד הן באות לידי ביטוי בעולם הממשי.

צריך לומר, שלצד עבודתו הרבה כמרצה וכעורך דין, פרופסור עומר דקל כתב גם מחקרים, מאמרים וספרים בנושא, אלה פורסמו בהוצאות שונות ונמצאים באוניברסיטאות וספריות למשפטים. סטודנטים רבים משתמשים ולומדים על פיהם את החומר של דיני מכרזים.