החזקת סמים

חוזים באינטרנט – מה הכוונה?

לא מעט אנשי מקצוע בתחומים שונים, בין אם כאלה שנותנים שירותים דרך המחשב ובין אם כאלה שנותנים שירותים פרונטאליים, עובדים עם לקוחות באמצעות חוזה. מדובר על הסכם שמגדיר את יחסי העבודה, השכר והתנאים ביניהם. מדובר בהסכם משפטי לכל דבר, ששני הצדדים אמורים לחתום עליו ואם אחד מהם מפר אותו, אז ניתן לתבוע אותו בבית משפט על הפרת הסכם.

בעוד שחברות גדולות ובינוניות, וכן בעלי עסקים או אנשי מקצוע גדולים משתמשים בשירותיהם של עורכי דין לצורך ניסוח וחתימה על הסכם, הרי שעבור בעלי מקצוע קטנים זה לא באמת נדרש, מה עוד שמבחינה כלכלית זה לא משתלם להם. עלות השכרת עורך דין לצורך ניסוח חוזה יכול לעלות להם, כמו העסקה כולה.

לכן הם בוחרים להשתמש באופציה של חוזים באינטרנט. כמו לא מעט שירותים שאנחנו יכולים לקבל דרך הרשת, עם השנים נוצר שירות חדש ומעניין במסגרתו אנחנו יכולים ליהנות מאפשרות לקבל חוזה מנוסח, על פי כל הכללים המשפטיים, ישירות דרך אתר אינטרנט, ובכך אנחנו חוסכים את הצורך לפנות אל עורך דין שינסח אותו עבורנו.

דברים שצריך לדעת על חוזים באינטרנט

ראשית, החוזה מנוסח בהתאם לצורך שלנו. כלומר, החוזה בנוי על פי סוג העסקה והתחום אליו היא משתייכת. כך אנחנו יכולים ליהנות מחוזה עבודה, שכירות, מכירה ועוד.

שנית, החוזה מנוסח על ידי עורך דין שיוצר עם הלקוח קשר אחרי שהוא מעביר פנייה לשם כך. כמובן שהחוזה מנוסח בעגה משפטית מקובלת.

שלוש, החוזה תקף מבחינה משפטית, אין הבדל בינו לבין חוזה רגיל, ואין לנו מה לחשוש שבית המשפט לא יהיה מוכן לקבל אותו.

ארבע, חשוב לומר, החברה שמנסחת את החוזה עומדת מאחוריו ומעניקה גם שירותים משפטיים בנושא (וכן בנושאים אחרים) אם יש צורך.

חמש, ניתן לבצע שינויים במסמך על פי הצורך, בין אם זה בעת הגדרה וניסוח החוזה בפעם הראשונה ובין אם זה בעתיד, על פי הדרישה ועל פי שינויים ביחסים שבינינו לבין הלקוח. על כן מדובר במסמך דינמי, אשר משתנה ברוח התקופה ובהתאם לאופי הקשר שלנו עם הלקוח.