הסכם גירושין: דברים שחשוב לדעת לפני שמתחתנים

גירושין הם תהליך קשה לעבור. זה יכול להיות סוחט רגשית ומלחיץ. יש הרבה דברים שאתם צריכים לקחת בחשבון כשאתם עוברים את התהליך ואחד מהם הוא מה יקרה לנכסים שלכם. האם תוכל לשמור על הבית שלכם? במידה ויש ילדים – מי יקבל משמורת על הילדים, מה גובה המזונות אותם תצטרכו לשלם ועוד.

הסכם גירושין הוא חוזה בין שני צדדים או יותר הקובע את הזכויות והחובות של כל צד. ההסכם עשוי להיות בכתב, בעל פה או משתמע. ניתן להיכנס אליו לפני, במהלך או לאחר הנישואין.

איזה סוג הסכם כדאי לעשות?

הסכם ממון הוא הסכם הקובע מה יעלה בגורל הרכוש והנכסים שלכם במקרה של גירושין. הסכם לאחר נישואין הוא הסכם הקובע מה יקרה לרכוש ולנכסים שלכם במקרה של מוות.

הדבר החשוב ביותר שיש לדעת על תהליך הגירושין הוא שיכול לקחת הרבה זמן לעבור אותו – גם אם שני הצדדים מסכימים על הכל מהיום הראשון.

הסכם גירושין אצל עו"ד משפחה אינם זהים עבור כולם. ניתן להתאים אותם לצרכים של בני זוג ולפי העדפותיהם. חשוב לדעת מה אתם רוצים לפני החתונה כי זה יעזור לכם להימנע מכל מאבק משפטי מיותר לאחר החתונה.

הדבר החשוב ביותר שיש לדעת על הסכמי גירושין הוא שהם חייבים מבחינה משפטית.

יש כמה דברים שצריך לכלול בהסכם גירושין כמו משמורת ילדים, זכויות ראייה וכמה מזונות ישולמו על ידי כל צד. כמו כן בהסכם גירושין נכלל גם חלוקת הרכוש והנכסים במידה והיו.

הסכם גירושין – כל מה שחשוב לדעת בנושא

הסכמי גירושין הם מסמכים משפטיים המתארים את תנאי הגירושין. הם משמשים לעתים קרובות להסדרת חלוקת רכוש, מזונות ומשמורת ילדים.

במידה ועליכם לחתום או לערוך הסכם גירושין, אל תקלו ראש בנושא, בחרו עוד היום במשרד עורכי דין ישראלי-בן יאיר שמתמחה בגירושין ועריכת הסכמי גירושין על מנת שיכתבו עבורכם את ההסכם הטוב ביותר.