הליך גירושין בהסכמה – להשאיר את הדרמה בצד

במקרה של גירושין, אחד מבני הזוג יצטרך להגיש תביעת גירושין בהסכמה. התהליך פשוט וניתן לבצע אותו מבלי לפנות לבית המשפט.

על בני הזוג להסכים על כל ההיבטים של גירושיהם, לרבות משמורת ילדים, מזונות ילדים, מזונות וחלוקת רכוש. הם צריכים גם להסכים על חלוקת התשלום עבור שכר טרחת עורך דין. אם הם אינם יכולים להגיע להסכמה בנושאים אלו או בכל היבט אחר של הליך הגירושין, אזי עליהם לפנות אל מגשר גירושין או ייעוץ משפטי מעורך דין לדיני משפחה על מנת לפתור את הבעיות הללו.

אם אתה ובן זוגך לא יכולים להסכים על תוכנית משמורת, אז עליך להגיש בקשה למשמורת בלעדית ובדרך כלל הילדים יהיו עם אימם אם היא כשירה בריאותית לטיפול בהם.

איך זה עובד?

הליך גירושין בהסכמה הוא הדרך המהירה והמשתלמת ביותר להיפרדות. זה יכול להיעשות תוך דקות ספורות, ללא עורכי דין או הליכים משפטיים.

כדי להתחיל את התהליך, שני הצדדים צריכים להסכים על תנאי הפרידה שלהם ולחתום על מסמך בשם "הצהרת הסכמה" מול נוטריון. ההכרזה כוללת מידע על נכסיהם והתחייבויותיהם, וכן כיצד יחלקו אותם. לאחר מכן, יהיה עליהם להגיש את המסמך לבית המשפט בעל סמכות השיפוט בעניינם. לאחר שהוא התקבל על ידי בית המשפט, הוא הופך להיות מחייב מבחינה משפטית וניתן לאכיפה כלפי מי מהצדדים שמסרבים לציית לתנאיו. חשוב ששני הצדדים יבינו שגם אם הם מסכימים על כל התנאים לגבי אופן חלוקת הנכסים , חלוקת הנכסים אינה מובטחת ועשויה להיות נתונה למחלוקות.

כדי להתחיל בתהליך, שני הצדדים צריכים להסכים על תנאי הפרידה שלהם ולחתום על מסמך שנקרא "הצהרת הסכמה" מול נוטריון. ההצהרה כוללת מידע על נכסיהם והתחייבויותיהם, וכן כיצד יחולקו. אחרי זה, על הצדדים למלא אחר הוראות בית המשפט.