מכון לבדיקת פוליגרף

איך לבחור מכון פוליגרף לצורך בדיקת הפוליגרף

בדיקות פוליגרף מיושמות כיום למגוון רחב של צרכים ומטרות, כאשר בין יתר סוגי הבדיקות המוצעות לכם על ידי מכוני בדיקה מקצועיים תוכלו למצוא: בדיקות פוליגרף תעסוקתיות, בדיקות פוליגרף ביטחוניות, בדיקות פוליגרף בתחום הדין הפלילי ותחום הדין האזרחי, בדיקות פוליגרף כלכליות למטרות בירור סוגיות כלכליות בין גופים עסקיים, בני משפחה, חברות –לקוחות וכדומה, בדיקות פוליגרף בתחום הבינאישי (חשד לבגידות בין בני זוג, מעילות במקום העבודה וכדומה), בדיקות פוליגרף לצרכי קבלת חוות דעת מומחה ובדיקות פוליגרף נוספות המותאמות לנושא אותו תרצו לבדוק ולברר.

בדיקות הפוליגרף המודרניות מיושמות על ידי מכוני בדיקה מקצועיים, כאשר כל בדיקת פוליגרף מבוססת למעשה על מהותו של המכשיר: מדידת מדדים פיזיולוגיים שונים כגון: לחץ דם, דופק, נשימה מוליכת חשמליות של העור וכדומה. שירותיהם של מכוני הבדיקה המקצועיים הפועלים בתחום מיועדים בין היתר לחברות ביטוח, חברות מסחריות, ארגונים פרטיים וציבוריים כאחד, גופים ממשלתיים, משרדי עריכת דין ועוד. כמו כן, מכוני הבדיקה מציעים את שירותיהם לסקטור הפרטי ולכל אדם המעוניין לעבור בדיקת פוליגרף לצרכי הוכחת אמיתות הדברים אותם הוא טוען.

מכיוון שתוצאות הבדיקה יכולות להשפיע בצורה ניכרת על ההחלטות אותן יקבלו מזמיני הבדיקה או הנבדקים, קיימת חשיבות רבה לבחירת מכון פוליגרף מקצועי ומוסמך המתמחה בניהול בדיקות פוליגרף וניתוח ממצאי בדיקה. לצורך בחירת מכוני פוליגרף אנו ממליצים לכם להתייחס למספר פרמטרים מרכזיים כגון:

  • וותק וניסיון – הקפידו לבדוק מהו הוותק המקצועי של מכון הבדיקה ואת הניסיון המקצועי אותו הוא רכש לאורך השנים.
  • תחומי התמחות – בדקו איזה סוגי בדיקות מתקיימות במכון והאם אחד מהם מותאם לצרכי הבדיקה הנחוצה לכם.
  • שירותי המכון – בדקו האם בנוסף לקיומן של בדיקות הפוליגרף המכון מספק לכם שירותים נוספים כגון: שירותי בירור חדשות וחקירה מקדימה לקראת בדיקת פוליגרף, שירותי ניתוח ממצאי פוליגרף, בדיקות גרפולוגיות היכולות לתמוך בממצאי בדיקות הפוליגרף וכדומה. ככל שהיקף השירותים של המכון הינו גדול יותר כך עולה הסבירות לקבלת בדיקות פוליגרף מהימנות יותר.
  • צוות אנשי המכון – בדקו מהו הניסיון, הידע והמיומנויות המקצועיות העומדות לרשות כל אחד מהמועסקים במכון בכלל ומעורכי בדיקות הפוליגרף בפרט.
  • הסמכות מקצועיות – בדקו האם מכון הפוליגרף מחזיק בתעודה מקצועית מטעם איגוד בודקי הפוליגרף בישראל המסמיכה אותו למעשה לעסוק בתחום.
  • ציוד בדיקה – הקפידו לבדוק את סוג מכשירי בדיקת הפוליגרף המצויים בשימוש.

בנוסף, לפרמטרים המופיעים לעיל, אנו ממליצים לכם לבחון את נושא הדיסקרטיות ונושא זמינות המכון לקיום בדיקות פוליגרף. כמו כן, מומלץ לבדוק את נושא עלויות הבדיקה ולקיים סקר מחירים השוואתי בין מספר מכוני בדיקה, וזאת לאו דווקא לצרכי בחירת המכון המציע לכם את תעריפי הבדיקה הנמוכים ביותר אלא לצרכי קבלת אינדיקציה ראשונית לעלויות הבדיקה והשוואת המחיר בין מכוני הבדיקה השונים בהתאם לשירותים השונים המוצעים לכם במסגרת הבדיקה.

חשוב לדעת:  בדיקות הפוליגרף מבוססות בראש ובראשונה של סוג ואופי השאלות עליהן הנבדק נדרש לענות לאורך הבדיקה, ולכן, אחד מהפרמטרים הבסיסיים ביותר לקיומה של בדיקת פוליגרף הינו ניסוח מטבי של השאלות אשר יופנו לנבדק לאורך הבדיקה. בשלב זה, אנו ממליצים לכם להיוועץ עם בעלי מכון הבדיקה שהם ברוב המקרים אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים המתמחים בעריכת בדיקות פוליגרף למגוון רחב של תחומים ונושאים. ניסוח מדויק וענייני של השאלות לנבדק מגדיל באופן משמעותי את יכולות ניתוח ממצאי הבדיקה בצורה המדויקת ביותר ולכן אנו ממליצים לכם להקדיש לנושא את מלוא תשומת הלב.