עורך דין תאונות עבודה

עו"ד לדיני עבודה במרכז – באילו מקרים וכיצד בוחרים?

יחסי העבודה בין מעביד למועסק מוסדרים בחוק הישראלי באופן ברור, וזאת על מנת לאפשר לכל הצדדים לנהל מסגרת עבודה תקינה והקניית ביטחון תעסוקתי ככל שניתן. אלא שלמרות חוקים אלו, עדיין קיימים מצבים רבים בהם זכויות העובד מופרות והוא עשוי להיפגע מכך בצורה קשה. במצבים שכאלה רצוי לפנות אל עו"ד לדיני עבודה מקצועי אשר ילווה את העובד אל מול המעסיקים והערכאה המשפטית הרלבנטית בדרך להבטחת שמירת הזכויות ובמידת הצורך, לדאוג לפיצוי בגין אי סדרים שעלו. אם גם אתם מחפשים עו"ד לדיני עבודה במרכז הארץ והסביבה הגעתם למקום הנכון. בשורות הבאות נפרט מתי כדאי לכם לפנות אל עורך הדין וכיצד בוחרים בכזה שאכן יענה על כל ציפיותיכם.

מתי כדאי לפנות אל עו"ד לדיני עבודה?

כאשר חל עיוות של החוק ביחסי העבודה או אי קיום שלו, יש לפנות אל עו"ד לדיני עבודה ולתבוע את מה שמגיע לכם בבית הדין לענייני עבודה או להתמודד מול המעסיק טרם התביעה. ברוב המקרים הפגיעה בעובד מורגשת באופן ברור והוא מודע לכך, כמו במקרה של פיטורי עובדת בחופשת לידה, תשלום לעובדים מתחת לשכר המינימום וכו'. במקרים אחרים העובדים יכולים "לחוש" באופן כלשהו כי המעסיק מערים עליהם קשיים אך הם אינם בטוחים כי אכן נעשתה עבירה על החוק. מדובר על מקרים "אפורים", כביכול, כגון היעדר תשלום על שעות לימוד וחפיפה, החזר הוצאות נסיעה על נסיעות מיוחדות בתפקיד ועוד. כמובן שכל עו"ד לדיני עבודה (במרכז, בצפון ובכל איזור אחר) מוצא את עצמו מתעסק גם בנושאים נוספים שעומדים על הפרק בתביעות על רקע יחסי עבודה כגון פיצויי פיטורין, "התפטרות כפיטורים", מימוש חופשות מחלה, ימי חופשה ע"פ חוק, דמי אבטלה, זכויות פנסיוניות, הלנת שכר, יחסי מעביד בתנאי העסקה של "פרילנסרים" ועוד. חשוב מאוד לציין כי דיני העבודה הינם "חזקים" יותר מכל הסכם שהוא שנעשה בין עובד למעביד. כך למשל, עובד עשוי לחתום על כך שהמעביד לא משלם לו דמי נסיעות לעבודה אך אין הדבר אומר כי חוזה זה תקף בעיני החוק.התמחות במשפטים

הדגשים בבחירת עו"ד לדיני עבודה מתאים

בסופו של דבר, תפקידו של כל עו"ד לדיני עבודה במרכז ובכלל הוא למנוע ככל שניתן את המאבק בבית הדין לענייני עבודה ולפתור את המחלוקת אל מול המעסיק ישירות. במידה ולא ניתן לפתור את הקונפליקט לשביעות רצון המעסיק והמועסק, ניתן לפנות אל בית הדין לענייני עבודה. התהליך מתבצע כאשר עורך הדין מנסח את כתב התביעה בהתאם לנסיבות, דורש את הפיצוי המתאים ומייצג את הלקוח בזמן המשפט. על מנת להיות מיוצגים כהלכה, יש להתקשר אך ורק עם עו"ד בעל ניסיון ומוניטין רב בייצוג לקוחות בבית הדין לענייני עבודה בדגש על איזור מגורכם (ובמקרה שלנו- המרכז). איש מקצוע זה יעזור לכם להוכיח את טענותיכם וינחה אתכם אילו מסמכים יש להשיג בטרם פונים להליך המשפטי. כמובן שהיכרותו של עורך הדין שלכם עם עורכי דין אחרים באיזור כמו גם עם שופטי בית הדין, יכולה לעזור לכם לנחול הצלחה מהירה גם כאשר מדובר בהתמודדות אל מול גופים גדולים במיוחד.