סיבות לגירושין

האם זוג שהתחתן בנישואין אזרחיים מחויב בגט?

מרבית האזרחים במדינת ישראל נישאים כדת משה וישראל במסגרת חופה וקידושין. מדובר על צעד משמעותי בו בני הזוג מתחייבים זה לזה, והם הופכים להיות בני זוג לכל דבר ועניין. מסגרת נישואין זו מחייבת מאוד, ובמידה ובני הזוג יחפצו לפרק את החבילה יהיה עליהם לעבור תהליך גירושין, תהליך שגם הוא מתנהל על פי כללים מוגדרים. אך קיימת תופעה בה בני זוג בוחרים להינשא שלא על פי תורת ישראל. כלומר, הם בוחרים בנישואין אזרחיים שמתקיימים בקפריסין או במקומות אחרים וזאת בניגוד לדרך תורת משה וישראל.

האם יהיה עליהם להיפרד עם גט?

אמנם מסגרת הנישואין שלהם אינה על פי דרך התורה, אך נשאלת השאלה מה קורה כאשר ברצונם להיפרד. האם הם זקוקים לגט כשם שכל זוג נשוי שחפץ להיפרד צריך? או שמא הנישואין האזרחיים אינם ברי משמעות ביחס לתורת משה וישראל, ואז כל אחד חופשי ללכת לדרכו בלי לבצע תהליך כלשהו. היות ומדובר על עניין מורכב שיש בו היבטים לכאן ולכאן, קשה להכריע בדבר ולקבוע כלל שיהיה תקף לכל מקרה ולכל זוג. אך תמיד נכון לברר היטב ולבדוק את הדברים כמו כאן. וזאת כדי לדעת מהו הצעד הנכון שאכן יפר את מסגרת הנישואין וישחרר את כל אחד מבני הזוג לדרכו הוא.

להיות מלווה בגורמים בעלי אחריות

כדי למנוע בעיות ולהיות בטוחים שכל הצעדים שבני הזוג מבצעים הינם נכונים, חשוב להיות מלווים עם גורמים מקצועיים ובעלי אחריות רבה. המטרה הינה לנהל את התהליך נכון תוך שמירה על הזכויות של בני הזוג ווידוא כי כל אחד מהם אכן יוצא ממסגרת נישואין אזרחיים אלו עם יכולת להינשא בהמשך כדת משה וישראל.

קראו עוד על סיבות לגירושין