אזרחות פולנית

אזרחות פולנית – שאלות ותשובות

אין זה סוד שיש לא מעט ישראלים בשנים האחרונות, צעירים ומבוגרים, אשר מחפשים דרכים כיצד לקבל אזרחות זרה, בפרט אירופאית. רבים מהם מחפשים מסלולים שונים כיצד הם יכולים ליהנות מאזרחות זרה בצורה המהירה והפשוטה ביותר. אחת האופציות היא האזרחות הפולנית

על מנת לעזור לכל מי שמעוניין להוציא אזרחות כזו, אנחנו נציג מספר שאלות עם תשובות אשר יכולות לספק מידע רלוונטי בנושא. חשוב לומר, בכל מקרה יהיה נכון לפנות אל עורך דין שמתמחה בנושא וידע לעזור וכמובן לספק מידע רלוונטי ועדכני יותר. 

מדוע פולין מאפשרת למי שאיננו חי במדינה לקבל אזרחות ומי זכאי לה?

ישנן סיבות שונות מדוע פולין, כמו מדינות רבות באירופה, מוכנה לתת אזרחות למי שאיננו חי במדינה. בין היתר זה נובע מחוב היסטורי כלפי שמי שנולד בפולין עזב או גורש ממנה וכלפי צאצאיו. וכן זה נובע מסיבות כלכליות, רצון ליהנות מאוכלוסייה צעירה ואיכותית. 

מי זכאי לקבל אזרחות פולנית?

על פי החוק, כל מי שנולד בפולין או בשטח שהיה שייך בעבר לפולין, וכן צאצאיו, כל עוד הם מוכיחים קשר לפולין (למשל, תעודת לידה פולנית או תעודה אחרת). 

איך מוצאים אזרחות פולנית?

בשביל לקבל אזרחות פולנית, יש צורך כאמור בתעודות המלמדות על קשר לפולין (בין אם זה קשר ישיר או עקיף, במקרה שמדובר בצאצאים), יש להציג מסמכים מתורגמים וחתומים על ידי נוטריון, וכן לעמוד בכל הדרישות של ממשלת פולין. 

האם יש צורך לחיות בפולין בשביל לקבל אזרחות?

התשובה היא לא. אין חובה לחיות בפולין. אחרי שמקבלים אזרחות, דרכון ותעודת זהות, אפשר להגר לפולין ולא להיחשב כמהגר בלתי חוקי במדינה או בכל מדינה אחרת באיחוד האירופי.