ייפוי כח מתמשך

הכל על תהליך הוצאת אזרחות ישראלית

אזרחים זרים רבים מגיעים לישראל, רוצים להשתקע בה ומעוניינים בקבלת אזרחות ישראלית. עבורם מדובר בפרוצדורה מורכבת. ניתן לקבל אותה בנסיבות ובתנאים שונים והדבר כרוך בתהליך מסודר ומבוקר הקרוי הליך מדורג. כל מה שרציתם לדעת על אשרות משרד הפנים:

בני זוג

אזרח זר ובן/בת זוגו הישראליים אמורים לעמוד במספר קריטריונים חשובים ולעבור מספר שלבים. הראשון הוא קבלת אשרת מבקר מסוג ב/2 –  האישור מוגבל ל90 יום אבל ניתן להאריכו הלאה. בתקופה הזאת הם יכולים לפתוח בהליכים לקבל אזרחות קבע. הוועדה הבודקת את הבקשה חייבת להשתכנע כי מדובר על בקשת אמת ולא בקשה פיקטיבית, וכי אין סכנה לבריאות וביטחון הציבור מצידם. המבקשים חייבים להוכיח כי מוקד חייהם הוא בישראל, כי הקשר ביניהם הוא צמוד ואישי ושאינם מסתירים פרטים מהותיים. אלו הם התנאים העיקריים ויש מספר נוספים שיש להכיר.

שהות במעמד עובד זר

במקרה כזה נדרשת אשרה  מסוג ב/1 הניתנת לאחר חודשיים. מאפשרת  להיות מועסק בכל מקום ללא היתר מיוחד.  ניתנת לתקופה מוגבלת עם אופציית הארכה עד  ל3 שנים.

קבלת אשרת יושב ארעי מסוג א/5 

ניתנת לשנה עם אופציית הארכה של עד 4 שנים. בן זוג נשוי יכול להגיש בקשה כבר שנה לאחר כניסה לארץ ואילו בן זוג החי ביחד ואשר איננו נשוי – רק לאחר 3 שנים. אישור זה מעניק זכויות סוציאליות שונות, הטבות של ביטוח לאומי, שירותים רפואיים ממלכתיים ועוד.

הוצאת אזרחות ישראלית מלאה 

שלב זה נעשה לאחר תקופה ארוכה, יחסית, מיום תחילת ההליך המדורג.  בכך זכויות האזרח הזר משתוות לאלו של בן/בת זוגו הישראליים.

מומלץ להיעזר בנושא בעורך דין המתמחה בנושאי הגירה. הוא יכול לייעץ, למלא מסמכים, להגיש בקשות וללוות את כל התהליך עד לסיומו המוצלח.

קראו עוד על הסדרת מעמד לבן זוג זר