הטרדה מינית בצבא

עבירות מין בצבא / הטרדה מינית בצבא

היום ניתן לראות בעיתונות יותר ויותר סיפורים וכתבות הקשורים לתחום של עבירות מין בצבא או הטרדה מינית בצבא. מדובר על נושא חשוב שיש לתת עליו את הדעת, היות והמסגרת הצבאית הנוקשה עלולה לגרום ללא מעט תקריות שונות, שעלולות להיות מושתקות על ידי גורמים בכירים. לכן כל מי שעברה הטרדה מינית במהלך השירות הצבאי שלה, חייבת להתלונן ולהימנע משתיקה. גורמים רבים עלולים ללחוץ על החיילות לשתוק, הם יכולים להפחיד או אפילו לאיים עליהן, אך חשוב שכל אחת תדע את הזכויות שלה. ייעוץ עם עורך דין צבאי שמתמחה בתחום, יכול להוות את כל ההבדל בין מקרה מושתק לבין פיצוי כספי משמעותי עבור החיילת שסבלה מהטרדה מינית. עורך הדין יוכל לייעץ לחיילת לגבי דרך ההנהלות הנכונה, על מנת לשנות את המצב ולזכות אותה בפיצוי כספי הולם.

עבירות מין בצבא או הטרדה מינית בצבא – כיצד להתמודד עם המצב?

כאמור, ניתן היום לשמוע לא פעם על חיילות שעוברות הטרדה מינית במהלך השירות הצבאי שלהן, בדיוק כפי שניתן לשמוע על מקרים של חיילים המואשמים באונס או בעבירות מין שונות. בשני המקרים, חשוב להיוועץ עם עורך דין מקצועי שמתמחה בדין הצבאי, היות וזוהי הדרך היחידה לפתור את המצב. חייל שמואשם בעבירות מין, חייב להיעזר בעו"ד צבאי עוד לפני ההגעה לחקירת מצח, היות וכל דבר שהוא יאמר במהלך החקירה יכול לשמש כנגדו. לכן מומלץ לקבל ליווי משפטי לכל אורך הדרך, על מנת להפחית את האישומים ואף לבטל אותם לחלוטין. העונש על הטרדה מינית עומד היום על תקופת מאסר של שנתיים עד שלוש, בהתאם לאופי ההטרדה. חשוב להבין כי עבירות מין כוללות לא רק הטרדה מינית, אלא גם צילום של חיילים או חיילות במקלחות, הפצה של סרטונים מיניים וכדומה. לכל עבירה יש את העונש שלה, לכן חשוב לקבל ייעוץ משפטי הולם כמו שתמצאו אצל עו"ד לימור ברמלי.

לסיכום, עבירות מין בצבא או הטרדה מינית בצבא הם מצבים מוכרים שהפכו לנפוצים בשנים האחרונות. על מנת להתמודד עם המצב, יש צורך בייעוץ משפטי, ללא קשר האם אתם בצד המתלונן או בצד הנאשם.