עורך דין עבירות מין

עבירות מין הן נושא חמור שפוקד את החברה במשך מאות שנים ובשנים האחרונות הולכת וגדלה המודעות למקרים אלו ולחומרה שלהם. בשנים האחרונות גם הועברו חוקים כדי להגן על הקורבנות ולהעניש את העבריינים. עם זאת, עבירות מין לצערנו עדיין משתוללות בחברה במקומות שונים בעולם.

הטרדה מינית היא סוג של אפליה מינית, הכוללת קידום מיני לא רצוי, בקשות לקבלת טובות הנאה מיניות והתנהגות מילולית או פיזית אחרת בעלת אופי מיני, כאשר כניעה להתנהגות כזו נעשית במפורש או במשתמע.

תקיפה מינית היא כל סוג של מגע מיני לא רצוי עם אדם אחר ללא הסכמה. זה יכול לכלול אונס, ניסיון אונס, תקיפה מינית בנסיבות מחמירות, חשיפה מגונה, הטרדת ילדים ועוד.

תפקידו של עורך דין עבירות מין

תפקידו של עורך הדין לענייני עבירות מין הוא לייצג את לקוחותיו במהלך משפטים ולתת ייעוץ משפטי כיצד לנהוג בעניינם (למדו את תפקידו של עורך דין מעצרים). כמו כן, עליהם לוודא שהליך הוגן מתבצע ושהלקוח שלהם יקבל משפט הוגן. כך כאשר מישהי עברה הטרדה מינית או תקיפה מינית היא יכולה לפנות לעורך דין עבירות מין על מנת שייצג אותה וילווה אותה במהלך משפט פלילי כנגד מי שביצע נגדה עבירות מין או במהלך תביעה אזרחית כנגד אותו אדם אשר ביצע בה את אותה עבירת המין.

עורך דין עבירות מין הוא כינוי משפטי לעורך דין המתמחה ומטפל בתיקים העוסקים בעבירות מין ולכן מי שעברה הטרדה או תקיפה מינית מכל סוג יכולה לפנות אליו משום שיש לו את הניסיון, הכלים והיכולות לטפל בצורה הטובה ביותר מקרה שכזה. עורך הדין עובד בדרך כלל עם רשויות אכיפת חוק, תובעים, קורבנות ונאשמים וזה מה שמאפשר לו לייצג באופן הטוב ביותר את קורבנות עבירות המין.