חוזה שכירות

בביטחון מלא: מה צריך לדעת לפני שחותמים על חוזה שכירות

חתימה על חוזה שכירות היא תהליך מורכב. על מנת לשמור על תהליך חתימה נקי מטעויות אתם חייבים לערוך מחקר מקדים ולהגיע למשא ומתן כאשר יש לכם את כל הידע הרלוונטי להשכרת דירה. כחלק ממסע ומתן להשכרת דירה אתם מביאים בחשבון את כל התשלומים הנדרשים כמו תיקונים בעת הצורך או התשלום החודשי הקבוע לבעל הדירה. לכן אתם לא רוצים להשאיר חורים משפטים בחתימה על החוזה.

איך לחתום על חוזה שכירות מבלי להשאיר פרצות משפטיות?

הסדקים הללו בתוך החוזה המשפטי עלולים להביא למצבים מורכבים מול המשכיר, לדוגמה בעיות פינוי מושכר או תיקונים פיזיים בדירה.

חתימה על חוזה שכירות מחייבת אותכם לעמוד בכל התנאים הרלוונטיים לחוזה לפה למשך כל תקופת ההשכרה. לכן בעת חתימת החוזה אתם רוצים לדעת שהוא מעגן בתוכו  את כל הפרטים הרלוונטיים למערכת היחסים שלכם עם בעל הדירה. לכן כדאי לכם לשים לב לפרטים הבאים:

  1. דמי השכירות – ודאו כי דמי השכירות רשומים במלואם כולל כל עלות נלוות ( כולל תשלומי חשמל מים וארנונה).כך לא יוכל בעל הדירה לגבות מכם תשלומים נוספים במהלך השהות בדירה.
  2. תאריכי השכירות – הקפידו לציין את תאריכי הכניסה המדויקים לבית כולל תאריך עזיבה או מתי בדיוק אתם מקבלים את המפתח ומחזירים אותו לשוכר.  הדיוק מבטיח לכם להימנע ממצבים בהם אתם נדרשים להליך פינוי מושכר שיכול להיות מאתגר מבחינה חוקית.
  3. מצב הבית –  בתוך החוזה  פרטו בדיוק מה הוא מצב הבית כולל תקלות או פגמים איתם קיבלתם את הבית. כך תימנעו ממצב בו למשכיר יש אי אילו טענות לפגיעה בבית בסיום תקופת  ההשכרה.

משכירים בראש שקט

חוזה השכירות מפורט יותר כך אתם מוגנים יותר בפני החוק. לכן כדאי לכם להשקיע לא מעט זמן בעריכת החוזה על כל פרטיו הן מול עורך דין מקצועי והן מול הצדדים המעורבים. חוזה שכירות הוא הקשר שלכם עם בעל הדירה ואתם רוצים שהוא יהיה ברור ביותר  לכל מי שמעורב וגם לשופט בעת הצורך.