כמה ביטוח מהנדסים אמור לעלות ובמה זה תלוי?

ביטוח מהנדסים מתבצע על פי ההיקפים כספיים של הפעילות ההנדסית של כל מהנדס, או של משרד מהנדסים ובהתאם לכך נמדדות גם העלויות.

 

היקפי הפעילות של המהנדסים

יש הבדל מהותי בהיקפי העבודות ההנדסיות אם מדובר במהנדס אחד שעובד במשרה מלאה או במשרה חלקית, לעומת משרד מהנדסים אשר פעילים בו כמה וכמה מהנדסים והיקף הפעילות של כל אחד מהם ושל כולם יחד הוא רחב פי כמה.

העלות נעה בין אלפי שקלים לעשרות אלפי שקלים בשנה, בהתאם להיקף הכספי של העבודות הספציפיות שהמשרד עוסק בהן.

 

עלויות ביטוח של עבודות המהנדסים

העלויות של הפעלת הביטוח הייעודי למהנדסים נובעות מניתוח הסיכונים אם תהיה תביעה של צד ג' ממספר המהנדסים העובדים במשרד, תחומי האחריות שלהם, תחום העיסוק ההנדסי, סוגי הלקוחות, היקף הפעילות העסקי במחזורים כספיים, אילו סכנות פוטנציאליות עלולות לקרות בעקבות עבודתם של הקבלנים הללו, כמה שנות ניסיון יש למשרד זה ואם היו בעבר אירועים חריגים של תביעות כספיות שנבעו מעבודה קבלנית רשלנית שהובילה לתביעות הללו על ידי צד ג'.

 

אי הפעלת פוליסת כיסוי למהנדס

מהנדס שאינו מפעיל ביטוח מסוג זה, עלול למצוא את עצמו במצב בעייתי מאד אם הוא ייתבע על רשלנות. במקרים רבים מדובר בתביעות בסדרי גודל כספיות משמעותיים. ברוב המקרים המהנדסים לא יוכלו לעמוד בתשלומים כה גבוהים ולכן דבר זה ירסק אותם כלכלית. מעבר לכך זה יפגע מאד במוניטין המקצועי שלהם. הם יצטרכו להתעסק בנושא המשפטי ימים ולילות עד שהפרשה תסתיים לאחר שנים בבית המשפט ותכלול השלכות מהותיות על המהנדס לטווח הארוך.

 

לאור כל הסיבות הללו, קבלנים אינם לוקחים סיכונים והם מפעילים ביטוח הנדסי מקיף.

 

מוזמנים לפנות אלינו לקבלת הצעת מחיר – סוכנות לביטוח איציק סימון.