הסכם ממון

5 טיפים חשובים לעריכת הסכם ממון

לא מעט זוגות בוחרים לערוך היום הסכם ממון לפני החתונה. הם בוחרים לעשות את זה בשביל להגן על עצמם מפני אי הבנות או בעיות אחרות שעלולות להיווצר, אם וכאשר יחליטו להיפרד. לכן חשוב לדעת איך עושים את זה.

טיפים לכתיבה נכונה של הסכם ממון

מסמכים ואנשי מקצוע

הסכם ממומן חייב להיחתם על ידי בני הזוג, אל הוא צריך להיות מנוסח על ידי אנשי מקצוע, עורכי דין שמתמחים בכך, והוא צריך לכלול את כל המסמכים הנכונים, מה שאומר, אם נניח יש צורך לקבל שירותי תרגום מסמכי נוטריון באינטרנט נוכל למצוא אנשי מקצוע מתאימים לכך. זה נכון כמובן לגבי כל סוג של שירות שנידרש לקבל בנושא זה, כך או אחרת.

מענה לכל עניין

אחת הבעיות הגדולות של הסכמים ובפרט הסכמי ממון, לא תמיד אנחנו יודעים לספק מענה לכל פרט ופרט. לכן, חשוב מאוד לעבור על הכל, לבחון כל נקודה, לוודא היטב אם יש מענה לכל סיטואציה שעלולה להיווצר.

חשיבה ארוכת טווח

הסכם ממון נכתב כשבני הזוג אוהבים, כשבני הזוג ביחסים טובים. אך הוא אמור לשרת אותם בסיטואציה אחרת לגמרי. לכן חשוב יהיה לחשוב על פתרונות שיתאימו לסיטואציות שונות, סיטואציות במצבים אחרים לגמרי.

כתיבה ברורה וחדה

ההסכם חייב להיות כתוב בצורה ברורה, חדה, מנוסח באופן שלא משתמע לשתי פנים. אף צד לא יכול לטעון שההסכם לא ברור לו כשהוא חותם עליו ובוודאי שיש להשאיר מעט מאוד מקום לפרשנות. כך נוכל לייצר הסכם שאכן יהיה לו מענה.

גמישות

לצד העובדה שההסכם אמור להיות סגור ונעול, הרי שצריכה להיות בו גמישות, במובן הזה, שאם שני הצדדים ירצו לשנות בו דברים במהלך הזמן זה יהיה אפשרי ולא מסובך. צריך להדגיש, מאחר ועם הזמן צוברים דברים, אז צריך להשאיר פתח לשינויים עתידיים, אפשרויות חדשות שעלולות להיווצר עם הזמן.

אצל מי נעשה הסכם ממון?

בסופו של דבר, הסכם כזה חייב להתבצע אצל אנשי מקצוע שמתמחים בכך, עורכי דין שמכירים את התחום של ניסוח חוזים בכלל והסכמי ממון בפרט.