מה אומר חוק הצניעות בדובאי?

דובאי אומנם מקבלת בזרועות פתוחות תיירים, אולם חשוב לזכור כי מדובר במדינה בעלת מסורת ארוכת שנים של צניעות וקודים מוסריים, שלא לכולם אנחנו רגילים. על מנת ליהנות מהטיול ולא להסתבך, נסביר מה אומר חוק הצניעות בדובאי, מה מותר ומה אסור. 

המשמעות של צניעות בלבוש 

בדובאי שפע בריכות שחייה וחופים, לצד מסגדים ומתחמים מקודשים לדת האיסלם. המשמעות של חוק הצניעות בדובאי ביחס ללבוש היא כזאת: במקומות קדושים, חייבים להגיע בלבוש צנוע ולא חושפני. באזורים ציבוריים אפשר קצת להקל, אך עדיף שלא להגיע בלבוש חושפני מדי. בגדי ים ולבוש חושפני מקובלים יותר במתחמים פרטיים, בריכות וחופים השייכים למלונות בדובאי

האם מותר גילויי חיבה בפומבי 

לגבי מגע בין בני זוג בציבור, כדאי לדעת כי חוק הצניעות בדובאי לא אוסר זאת. מותר בהחלט להחזיק ידיים, אבל התגפפות וגילויי חיבה מובהקים בפומבי לא רצויים. לא קיימת סובלנות למגע בין בני זוג מאותו מין במדינה, אולם לרוב אף אחד לא בודק את חדרי המלון או בולש בחדרי המיטות. 

כללי נימוס המקובלים בדובאי

מעבר לדגשים של חוק הצניעות בדובאי, כדאי לדעת עוד כמה דברים. לנציגי הרשויות חשוב להתנהג בנימוס. הרמת קול לא מקובלת בציבור בכלל ולא מקובל ללחוץ יד לנשים זרות. ישיבה בשילוב רגליים כאשר מתארחים במקום כלשהו נחשבת להתנהגות לא מנומסת, גם אם זו לא פגיעה בחוק. ומה לגבי אלכוהול? במפתיע, האיסור המוסלמי על שתיית אלכוהול מתגמש כאשר מדובר בתיירים. עם זאת, מקובל לצרוך אלכוהול במקומות פרטיים, למשל בבתי עסק שמותרת בהם מכירת משקאות, בתי מלון וכדומה. עם זאת, שכרות לא מתקבלת בעין יפה וכך גם כל התנהגות גסה או אלימה.