מהו רישום פטנטים?

רישום פטנט הוא תהליך הגשת בקשה לפטנט. זה נעשה על ידי הגשת בקשה למשרד הפטנטים והסימנים המסחריים, על מנת לקבל פטנט על המצאה.

השלב הראשון בהגשת בקשת פטנט הוא לזהות על מה אתה רוצה להגן. זה יכול להיות מוצר, תהליך או רעיון שיצרת או גילית. לאחר שזיהית על מה אתה רוצה להגן, עליך לקבוע אם הוא עומד בדרישות להגנת פטנט כפי שנקבע בחוק. 

דרישות אלו כוללות:

– ההמצאה חייבת להיות חדשה ולא ברורה מאליה;

– ההמצאה חייבת להיות שימושית;

– אין להפר את ההמצאה של פטנטים קיימים; 

– הממציא/ים של הטכנולוגיה החדשה חייבים לחשוף את המידע שלהם כדי שאנשים אחרים יוכלו להשתמש בו מבלי להפר את זכויותיהם

פטנטים הם סוג של קניין רוחני המעניק זכויות בלעדיות לבעלים ליצור, להשתמש ולמכור המצאה ללא הגבלות חוקיות. רישום פטנט הוא תהליך הגשת בקשה לפטנט במשרד הפטנטים המתאים. זה מחייב הגשת בקשה עם תיאור מלא של ההמצאה שלך ותשלום העמלות המתאימות.

רישום פטנט הוא תהליך הגשת בקשה לפטנט במדינה מסוימת. זה נעשה על ידי הגשת בקשה לרשות הרלוונטית באותה מדינה. פטנטים מוענקים לממציאים או לנציגיהם על המצאותיהם, תגליותיהם ושיפוריהם. פטנטים מכסים כל תהליך חדש ושימושי, מכונה, פריט מיוצר או הרכב חומר שיכול לשמש מישהו אחר מלבד הממציא או בעל הפטנט המוקצה.

פטנטים ניתנים על ידי המדינה לממציאים שיצרו משהו חדש ושימושי שיכול לשמש אחרים. הם בדרך כלל אורכים 20 שנה וניתנים לחידוש ל-20 שנה נוספות. לבעל הפטנט יש זכויות בלעדיות לייצר, למכור או להשתמש בהמצאה שלו בתמורה לחובה לחשוף אותה לציבור לפי דרישה.

תהליך רישום הפטנט משתנה בהתאם למדינה בה אתה מגיש בקשה, אך בדרך כלל, הוא כרוך במילוי טופס בקשה ותשלום עמלות.

פנו עוד היום אל המומחים של BM Patentech >>>