מה הסיכון בהחזקת סמים שלא לשימוש עצמי?

החזקת סמים במדינת ישראל היא עברה על החוק שדינה עונש לעיתים יכול להיגמר במאסר ואף בכניסה לכלא. אך החזקת סמים שלא לשימוש עצמי היא שונה מעבירות החזקת סמים לשימוש עצמי מכמה סיבות, שאותן נפרט במאמר הבא.

החזקת סמים שלא לשימוש עצמי נחשבת עבירה חמורה יותר. עבירה מסוג זה נחשבת מסוכנת יותר משום שהיא כוללת אופי של מסחר. החזקה מסוג זה כוללת ייצוא, ייבוא אספקת סמים תיווך הובלה ועוד. לפי החוק אדם שמחזיק סמים שכמות גדולה ולא צורך אותם לשימוש אישי הינו מסוכן יותר לציבור משום שהוא מסכן את סביבתו.

לפי מה נקבעת האשמה?

סיכון של עברה של החזקת סמים נחשב סחר בסמים והיא עברה כרוכה במשתנים רבים התלויים בכמות הסמים שנתפסו. עם זאת פקודת הסמים אינה מבדילה בסוג הסמים שנתפסו. לפי החוק העונש שיקבל מחזיק הסמים אינו תלוי גם בסוג הסם כמו למשל האם מדובר בסם מסוג קוקאין או מסוג קאנביס. לפי החוק העונש יהיה דומה ואין זה משנה איזה סוג סמים נתפסו.

אז מה קורה במקרים של החזקת סמים שלא לשימוש עצמי?

לפי החוק אין הבדל בין החזקת סמים לשימוש עצמי לבין החזקת סמים שלא לשימוש עצמי ולצורך מסחר. החזקת סמים לא לשימוש בעצמי היא עברה מפני עצמה שכורה בעונש הנקבע לפי כמות הסמים שנמצא וההוכחה של הנאשם כי הסמים שנמצאו אצלו נמצאו לא לצורך מסחר.

מה העונש על החזקת סמים שלא לשימוש עצמי?

עונש על עבירה מהסוג זה הוא עונש חמור במיוחד. עונש מסוג זה הוא עונש על סחר בסמים והוא עונש שיכול להיגזר על נאשם לתקופה של מאסר של עד 20 שנה. בנוסף יכול בית המשפט לתת קנס גבוהה לנאשם ולשלול לו את רישיון הנהיגה שלו.

מה הסף לצריכה עצמית לפי החוק?

הסף לצריכה עצמית בסמים מסוג קנאביס וחשיש הוא עד ל 15 גרם, בקוקאין 0.3 גרם ובאקסטזי הסף עומד על 0.2 גרם.

מה קובע את העונש על החזקת סמים?

המשתנים שקובעים את העונש הם הכמות שנתפסת של הסמים אצל הנאשם שקובעת האם מדובר בהחזקת סמים לצריכה עצמית או לסחר בסמים, כמו כן נסיבות האירוע וכמובן ההגנה המשפטית שמקבל הנאשם. במקרים של החזקת סמים מכל סוג חשוב להצטייד בעורך דין טוב שיכול להגן עליכם בצורה מעולה ומתמחה הסוג זה של עבירות פליליות וזאת כדי שתוכלו לקבל את העונש המינימלי לעבירה מסוג זה.