למי ניתן לפנות עבור הסדרת אזרחות אמריקאית?

חוק האזרחות האמריקאי משנת 1965 הגדיר מי אזרח ומי לא. החוק גם קבע שאם אתה רוצה להיות אזרח, אתה צריך לחיות בארה"ב לפחות חמש שנים. החוק תוקן בשנת 1996, וכעת הוא קובע כי: "אדם שנולד מחוץ לארה"ב ולשטחים או רכושה ב-31 בדצמבר 1961 או לאחר מכן, הוא אזרח יליד ארצות הברית. אדם שנולד מחוץ לארה"ב ולשטחים או רכושה ב-1 בינואר 1962, הוא אזרח מתאזרח של ארצות הברית".

הסבר על הסדרת אזרחות אמריקאית

השיטה הנוכחית של אזרחות אמריקאית היא בעיה שיש לטפל בה. השיטה הנוכחית מבוססת על הרעיון שאם אתה נולד במדינה מסוימת, אתה צריך להישאר שם. עם זאת, זה יכול להוביל לבעיות רבות וזה לא הוגן עבור כולם.

חלק זה ידון במצב הנוכחי של האזרחות האמריקאית וכיצד היא התפתחה עם הזמן. חשוב לציין שהדיון בסעיף זה לא יתמקד במעמדם המשפטי הנוכחי של אזרחים אמריקאים, אלא באופן שבו אנו רואים אותם כפרטים. נדון גם כיצד השתנו השקפותינו על אזרחות עם הזמן, והצורך להשגת SSN עבור אזרחים אמריקאים עליו אפשר לקרוא גם בקישור https://www.americandocs.co.il/help-with-social-secutiry/.

מה עוד חשוב להבין בנושא?

לפני הקמת אמריקה, היו רק שני סוגים של אנשים שיכולים להיחשב כאזרחים: אינדיאנים ומתיישבים אירופאים לבנים. הקבוצה הראשונה נחשבה לאזרחית מכיוון שהייתה לה זכות הצבעה בבחירות והייתה לה כמות מסוימת של קרקע שהייתה בבעלותם. הקבוצה השנייה נחשבה ללא אזרחים משום שלא היו להן כל זכויות הצבעה או בעלות על קרקע, אך עדיין הייתה לה מידה מסוימת של חופש בחייהן בשל היעדר מעמד אזרחות. ברגע שאמריקה נוסדה, התברר שצריך להיות סוג שלישי של אזרח: כזה שיכול להיות בעל קרקע ולהצביע בבחירות מבלי להיות אינדיאני או אירופאי לבן. בעצם הסדרת אזרחות אמריקאית זה דבר שצריך לעשות באמצעות עורך דין או הלשכה למנהל אמריקאי, וזאת אם תרצו לוודא כי הכול נעשה כמו שצריך.