צוואות למניעת סכסוכים

צוואה למניעת סכסוכי ירושה

פעמים רבות אנו נוטים לזלזל בחשיבות של הצוואה. אך חשוב להבין שריבים משפחתיים נוצרים רק בגלל ירושות שלא חולקו כראוי, וזאת בשל צוואה שלא תוכננה כהלכה או אפילו לא תוכננה בכלל. אם הגעתם לגיל יחסית מבוגר, אנו ממליצים לכם להיות בטוחים שתכננתם צוואה. כך הרכוש שלכם יחולק אל הקרובים אליכם בדיוק כפי שתרצו.

לשם כתיבה של צוואה תקינה, נדרשת בדרך כלל העזרות בעורך דין הבקיא בתחום הצוואות והירושות. כך שאם אתם מעוניינים למנוע מצבים של אי-וודאות בכל הקשור לחלוקת הרכוש שלכם, וודאו שאתם נעזרים בעורך דין מנוסה שיעזור לכם לנסח את הצוואה שלכם כפי שצריך.

כפי שהוזכר לעיל, קרו בעבר וקורים גם בהווה לא מעט מקרים של אי הבנה ואף ריבים משפחתיים בגלל מצבים בהם אנשים לא מתכננים צוואה. על אף העובדה שאי תכנון צוואה עלול לגרום לחוסר בהירות בקרב אלו שאמורים לקבל את הירושה, ישנם מקרים בהם מתוכננת ירושה, אך למרות זאת בני המשפחה רבים.

ריבים במשפחה

אמנם זה יכול להשמע כדבר מופרך לחלקיכם, אך ישנן משפחות רבות אשר רבות גם כאשר ישנה צוואה מתוכננת. הסיבה לכך שבני משפחה יכולים לריב למרות שישנה צוואה שמורה כיצד לחלק את הרכוש נובעת בדרך כלל משתי סיבות עיקריות.

הסיבה הראשונה היא תכנון לקוי של הצוואה. אנשים רבים בוחרים לכתוב את הצוואה שלהם בעצמם, מה שגורם לעתים קרובות לכתיבה לקויה ולא ברורה אשר לא מנוסחת כהלכה. מה שגורם לכך שבית המשפט נאלץ להכריע בסופו של דבר בכל הקשור לחלוקת הרכוש בין בני המשפחה.

סיבה נוספת שגורמת לריבים לעתים קרובות בקרב בני המשפחה היא חלוקה לא שיוויונית של הרכוש. לעתים קרובות אם האב המשפחה לדוגמה בוחר לחלק את רכושו באופן לא שיוונוי לבני המשפחה, שאר בני המשפחה עלולים לקנא. הגורם הזה הוא גורם נפוץ ביותר לריבים בין משפחתיים.

אם אתם רוצים להיות בטוחים שהרכוש שלכם יחולק בדיוק כפי שאתם רוצים שיחולק, אזי אין מנוס מכתיבה של צוואה המנוסחת באופן ברור ובהוק. העזרות בעורך דין המומחה לענייני צוואה וירושה תוכל לעזור לכם להיות בטוחים שהצוואה באמת מנוסחת כפי שאתם רוצים, ובאופן קביל משפטית.

בכל אופן, זכרו שקיימים לא מעט עורכי דין בשוק שמציעים את שירותם בתחום הירושה, כך שמומלץ לערוך בדיקה מקיפה בנוגע לאיש שתשתפו עימו פעולה. אנו ממליצים לוודא שעורך הדין שלכם הוא איש מקצוע בעל ניסיון רב בתחום, אך כזה שלא גובה מחירים מופרכים.