מידע חשוב להסדרת מעמד לבת זוג זרה

אתם יוצאים לטיול הגדול שאחרי הצבא, עובדים בחוץ לארץ או אפילו נמצאים כאן בארץ ופוגשים בתיירת נחמדה או אזרחית זרה, אתם מתאהבים ממבט ראשון ומחליטים שזה זה – אתם רוצים להיות ביחד. זוגות מעורבים אזרחי מדינות שונות זה דבר שהופך להיות נפוץ ביותר בעשרות השנים האחרונות. אם אתם מעוניינים לחיות בישראל בתור זוג אתם חייבים להסדיר את המעמד של בת הזוג על מנת לקבל את כל הזכויות והתנאים הסוציאליים שזוגות ישראליים אחרים מקבלים.

ללא ליווי משפטי וייעוץ מטעם עורך דין מוסמך ומיומן בתחום זה, אתם עלולים ללכת לאיבוד בין כל הבירוקרטיה ומילוי הטפסים והשאלונים למיניהם. לכן אתם חייבים לפנות לגורם מקצועי שיסייע לכם לצלוח את התהליך ולזכות להיות יחד כזוג אוהב ורשום.

באיזה מסלול קביעת מעמד תבחרו?

לא קיימת בישראל אפשרות של מחייה יחד כזוג ללא הליך הסדרת מעמד לבת זוג זרה . משרד הפנים האחראי על המרחב האזרחי וענייני הגירה עלול להוציא צו גירוש מהארץ לאותה אזרחית זרה אם לא תסדירו את המעמד שלה בזמן.

על מנת להסדיר את המעמד שלה, תצטרכו להגיש פנייה דרך משרד הפנים. יועמדו בפניכם שני אופציות – או הליך קבלת מעמד תושב קבע, או הליך קבלת אזרחות. האופציה הראשונה רלוונטית לזוג שחי יחד בתור "ידועים בציבור", ואילו האופציה השנייה מיועדת לזוג המעוניין להינשא, אם כי בטקס אזרחי. 

פניה למשרד הפנים – טפסים וראיונות

במידה ותרצו לחיות יחד בתור זוג ידוע בציבור, תוכלו לעשות זאת בצורה קלה יותר בהשוואה לקבלת אזרחות.

ראשית פותחים בקשה דרך משרד הפנים, מומלץ יחד עם ליווי וייעוץ של עו"ד ג'ני קליין . בבקשה זו אתם צריכים להגיש את כל הטפסים והניירת המוכיחה שיש ביניכם קשר זוגי. טפסים אלו כוללים בין היתר מסמכים, תמונות, התכתבויות במהלך התקופה האחרונה, המלצות של בני משפחה, חברים ועוד. במידה ומשרד הפנים רואה לנכון פניה זו, הזוג יזומן לראיון ותשאול מעמיק על מנת לבחון מקרוב את הבקשה שלכם.