דלקת מפרקים (דלקת פרקים)

דלקת מפרקים נחשבת לאחת המחלות הנפוצות ביותר, הגורמות לתחושת כאב במפרקים. חשוב לציין כי דלקת פרקים יכולה להתפתח בגלל מחלות רבות ומגוונות ובשל תנועות שחוזרות על עצמן, הגורמות לשחיקה של המפרקים. מדובר על מחלה הנחשבת למחלת מקצוע מוכרת וידועה, בעיקר בקרב עובדים המשתמשים באופן קבוע במכשירים רוטטים או מכשירים העובדים בלחץ אוויר. מדובר על מחלה העלולה להיות זיהומית, דלקתית או ניוונית ובמקרים מסוימים עלולה להוביל להגבלת תנועה, נפיחות של המפרק וחום. דלקת חמורה עלולה להוביל לנכות קשה ולאובדן כושר עבודה.

מחפשים חברה למימוש זכויות רפואיות? צרו קשר>>>

דלקת פרקים – מחלת מקצוע שחשוב להכיר

כל אדם שמשתמש במהלך העבודה שלו במכשירים רוטטים, נמצא בסיכון מוגבר להתפתחות של דלקת מפרקים. אומנם רבים אינם מודעים למלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק, אך חשוב לדעת כי במידה וחליתם בדלקת פרקים כתוצאה מסביבת העבודה ומדרישות התפקיד שלכם, תוכלו לקבל מהביטוח הלאומי קצבת נכות והחזר מלא על כל ההוצאות של הטיפולים הרפואיים הנדרשים, לצורך שיקום וחזרה למעגל העבודה. המוסד לביטוח לאומי מחזיק ברשימה של מחלות מקצוע המזכות את החולים בהן בקצבת נכות, בהתאם לרמת החומרה של המחלה. דלקת מפרקים עלולה להתפתח כתוצאה מתהליכי עבודה מסוימים ומעבודה עם חומרים שונים, לכן חשוב לפנות לרופא תעסוקה, על מנת להוכיח את הקשר בין התפתחות המחלה לבין תנאי העבודה או דרישות התפקיד של העובד. זוהי הדרך היחידה להכיר בדלקת הפרקים כמחלת מקצוע וליהנות מקצבת הנכות של המוסד לביטוח לאומי.

דלקת מפרקים – הגשת תביעת נכות

על מנת לקבל את ההכרה של המוסד לביטוח לאומי בדלקת הפרקים של העובד בתור מחלת מקצוע, יש צורך בחוות דעת של מומחה רפואי ומומחה לבטיחות בעבודה. יש לזכור כי מחלות מקצוע מתפתחות עם הזמן, בשל חשיפת העובד לתנאי עבודה מזיקים. במידה והמחלה תוכר כמחלת מקצוע, העובד יהיה זכאי לקבל דמי פגיעה כפיצוי על תקופת ההיעדרות שלו מהעבודה לצורך קבלת טיפולים, פיזיותרפיה וכדומה. יש צורך להופיע לפני הוועדה הרפואית של המוסד לביטוח לאומי, על מנת לקבוע את אחוזי הנכות של העובד, ובהתאם לכך לפסוק את גובה קצבת הנכות המגיעה לו. כמובן שדרגת הנכות נקבעת בהתאם לחומרת המחלה ולהשפעתה על יכולות העבודה של העובד. מאחר ומדובר על מחלה שמתפתחת עם הזמן, ניתן להגיש תביעות נוספות, לצורך הגדלת אחוזי הנכות.