הטרדה מינית בעבודה

אנחנו לא צריכים להיות מופתעים יותר מדי אם יש אנשים שמטרידים אותם בעבודה. זה קורה בכל ארגון, וזו עובדת חיים מצערת. יש הרבה אנשים שהוטרדו בעבודה והם סובלים מ-PTSD או הפרעות נפשיות אחרות. ההטרדה היא לרוב מילולית, אך היא יכולה להיות גם פיזית. הגורמים העיקריים לבעיה זו הם: המטריד עשוי להיות עמית לעבודה או עובד של החברה. האנשים שלעתים קרובות מטרידים אחרים הם אלה שיש להם בעיה במקום העבודה, והם לא אוהבים לסבול סכסוך עם אנשים מסוימים. זה לא נדיר שהם מתחילים להטריד עמיתים כי הם גילו שלאנשים האלה יש איתם עימות והם רוצים להשיג יתרון מסוים עליהם. לא תמיד מדובר בהטרדה פיזית, אבל היא יכולה להיות מילולית כמו כינוים, מילים מחפיצות, מחמאות גסות ועוד. סובלים מהטרדה בעבודה? פנו עוד היום אל משרד עורכי דין אריק שלו.

התמודדות עם הטרדה מינית בעבודה

בעיית ההטרדה בעבודה הפכה כל כך חמורה שאפילו גוגל התחילה לשים לב אליה. החברה החליטה להטמיע מערכת מבוססת בינה מלאכותית עבור צוות ה-HR שלה, אשר תוכל לזהות ולדווח על מקרים פוטנציאליים של הטרדה.

יש אנשים שמודעים לנושא אבל אין להם את האומץ לדבר. אחרים שותקים כי הם חוששים מתגמול או שהם פשוט לא רוצים להסתבך בצרות.

אחת התלונות הנפוצות ביותר מצד עובדים היא הטרדה מינית בעבודה. הבעיה עם זה היא שקשה להגדיר בדיוק מהי הטרדה מינית ויש הרבה הגדרות שונות. רוב הזמן, זה רק מקרה של אנשים שחצפים או לא הולמים מול אחרים. עם זאת, ישנם גם מקרים בהם עובד הוטרד מינית על ידי הבוס או חברו לעבודה. זה יכול להיות מטריד מאוד עבור שני הצדדים המעורבים וייתכן שהם לא ידעו כיצד לטפל בזה כראוי מבלי לגרום נזק נוסף למצב. בנוסף, אם עובד מרגיש שהוא לא יכול לדווח על מקרה של הטרדה מינית בגלל שהוא מרגיש שלחוץ לעשות זאת על ידי מעסיקו או עמית לעבודה, אז הוא עלול בסופו של דבר לשתוק מחשש לעבודתו ולהזדמנויות הקריירה שלו.